RAM UAV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
RAM UAV
RAM UAV
Призначення: Ширяльний боєприпас
Перший політ: 2018
Виробник: [1]
Конструктор: ТОВ «Компанія оборонних і радіоелектронних технологій»
Крейсерська швидкість: 70 км/год
Дальність польоту: 30 км
Тривалість польоту: 40 хв
Довжина: 1,78 м
Розмах крила: 2,3 м
Споряджений: до 8 кг
Двигуни: електро

RAM UAV — дрон-камікадзе, презентація якого відбулась у лютому 2018 року на виставці в Абу-Дабі. Розроблений ТОВ «Компанія оборонних і радіоелектронних технологій» (КОРТ). Основне призначення — виявлення та ураження наземних (надводних) броньованих цілей та систем протиповітряної оборони.

RAM UAV обладнаний електричним двигуном, що забезпечує дальність польоту до 30 км на крейсерській швидкості в 70 км/год. Запуск безпілотного літального апарату здійснюється за допомогою катапульти.

Апарат завдовжки 1,78 метра, розмах крил — 2,3 метра, а споряджена маса — 8 кг. Це включає вагу бойової частини, яка може сягати 3 кг.[1] Бойова частина може бути термобаричною, протитанковою і осколковою.

10 жовтня 2022 р. на тлі масованого ракетного обстрілу російськими загарбниками Фонд Сергія Притули і Сергій Стерненко оголосили про збір коштів на закупівлю безпілотників RAM II UAV для ЗСУ.[2].

9 квітня 2024 р. з'явилося відео ураження ЗРГК 2С6 "Тунгуска". Було зазначено, що вразив ціль БПЛА RAM X[3]. Це може свідчити про подальший розвиток серії цих дронів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. RAM UAV — ПОЛІТ НА УРАЖЕННЯ
  2. «Ви розлютили українців»: Притула та Стерненко оголосили збір на українські дрони-камікадзе
  3. Хортицький вітер. Telegram. Процитовано 9 квітня 2024.