Socket 8

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Socket 8
Тип ZIF-LGA
Формфактори SPGA
Контактів 387
Протокол AGTL
Шина 60–66 MHz
Напруга 3.1–3.5 V
Процесори Pentium Pro, Pentium II OverDrive
Оперативна пам'ять DDR
Попередник Socket 7
Наступник Slot 1


Socket 8 — рознім для мікропроцесорів, використовувався виключно процесорами Intel Pentium Pro та Pentium II Overdrive. Був представлений в листопаді 1995 [1] Має 387 контактів, що розташовані в шаховому порядку навколо прямокутного отвору. Компанія Intel припинила використання даного розніму на користь Slot 1, разом із виходом процесора Pentium II.

Історія[ред. | ред. код]

По мірі збільшення внутрішніх частот процесорів і обсягу кешу 2-го рівня, виникла проблема інтеграції даного кешу в процесор. Дану проблему було досить швидко вирішено. Незабаром після появи процесора Pentium 75, з'явився процесор нового покоління, Pentium Pro. Цей процесор містив у собі одразу два кристали — процесора і кешу, з'єднані між собою спеціальною шиною.

Через таку конструкцію, процесор вийшов прямокутної форми. Аналогічну форму мав і рознім Socket 8 для нього. У наслідок ряду недоробок і високої вартості, Pentium Pro широкого розповсюдження не отримав навіть у високопродуктивних комп'ютерах. Нові технології, такі, як MMX, у Pentium Pro впроваджені не були. На зміну Pentium Pro і Socket 8 прийшли Pentium II та Slot 1.

  1. https://anwarbari.tripod.com/bcm/couseware/Processor_Socket_and_Slot_Types.htm