Taobao

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Taobao
Логотип
Галузь промисловості електронна комерція і online shoppingd
Дата створення / заснування 2003
Засновник Джек Ма
Країна Flag of the People's Republic of China.svg КНР
Власник Alibaba Group
Батьківська компанія (організація, установа) Alibaba Group
Розташування штаб-квартири Ханчжоу
Мова твору або назви китайська мова
Дистриб'ютор Microsoft Store, Google Play і App Store
Ранг Alexa 10[1]
Пошукова маска URL https://s.taobao.com/search?initiative_id=staobaoz_20181222&q=$1
Офіційний сайт

Таобао (англ. Taobao, адреса — Taobao.com) — онлайн Інтернет-магазин, орієнтований для споживачів у КНР. Сайт працює за системою C2C, «Споживач для Споживача» — форма електронної торгівлі, яка полягає в продажі товарів і послуг між споживачами. У мережева крамниця Taobao виступає в ролі посередника між покупцем і продавцем.

Заснований Alibaba Group (Alibaba.com), створений для полегшення угод між окремими споживачами й широким діапазоном продавців, такими як роздрібні продавці, оптові продавці тощо. Для полегшення роботи з Таобао на території колишнього СРСР працюють посередники, такі, як taobaofocus.com [Архівовано 20 жовтня 2017 у Wayback Machine.], xoposho.com, в Україні — Asiaworld.cn.ua [Архівовано 23 жовтня 2020 у Wayback Machine.], justbuy.ua, ua-tao.com. За їх підтримки клієнти можуть замовити, сплатити, та отримати вже перевірений товар.

Головний офіс Taobao знаходиться у Ханчжоу.

Для реєстрації на Таобао необхідно мати телефонний номер китайського оператора та рахунок в китайському банку. Також існує мовний бар'єр. Такі нюанси суттєво ускладнюють роботу без посередника.

На Taobao пропонується різноманітний асортимент товарів: одяг і аксесуари, взуття, головні убори, побутова техніка й інші предмети першої необхідності й товари народного споживання. Користувачі можуть використовувати функцію пошуку, щоб знайти товари, у результатах пошуку можна зрівняти ціни від різних продавців.

Продавці можуть виставляти нові й колишні у вживанні товари до продажу на сайті Taobao з постійною ціною, з договірною ціною або аукціон.

Заснований в 2003, Taobao.com — неофіційно «найбільший торговельний сайт в Азії», найбільший онлайн аукціон у китайському сегменті Інтернету, займаючи приблизно три чверті частки ринку, згідно із внутрішньою фірмою дослідження iResearch.[2]

У 2008 на Taobao зареєстрованих членів налічувалося до 98 млн осіб.

В 2008 оборот склав 99.96 млрд юанів (близько 15 млрд доларів США), при цьому на частку Taobao доводилося 80 % угод, від усього обсягу продажів на китайському ринку Інтернет-магазинів.[3]

9 жовтня 2009 денний оборот досяг рекордних 626 мільйонів юанів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Alexa.com — 1996.
  2. iresearch.com.cn. iResearch. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 12 січня 2010. 
  3. zhuhong.org. Доповідь про розвиток китайського сектора Інтернету. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 12 січня 2010. 

Посилання[ред. | ред. код]