Taobao

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Taobao
Тип вебсайт
мобільний застосунок і маркетплейс
Галузь електронна комерція і online shoppingd
Засновано 2003
Засновник(и) Джек Ма
Штаб-квартира Ханчжоу
Власник(и) Alibaba Group
Холдингова компанія Alibaba Group
taobao.com

Taobao (адреса — Taobao.com) — онлайн Інтернет-магазин, орієнтований для споживачів у Китаї. Сайт працює за системою C2C, «Споживач для Споживача» — форма електронної торгівлі, яка полягає в продажі товарів і послуг між споживачами. У мережева крамниця Taobao виступає в ролі посередника між покупцем і продавцем.

Заснований Alibaba Group (Alibaba.com), створений для полегшення угод між окремими споживачами й широким діапазоном продавців, такими як роздрібні продавці, оптові продавці тощо. Для полегшення роботи з Таобао на території колишнього СРСР працюють посередники, такі, як taobaofocus.com, xoposho.com, в Україні — Asiaworld.cn.ua, justbuy.ua, ua-tao.com. За їх підтримки клієнти можуть замовити, сплатити, та отримати вже перевірений товар.

Головний офіс Taobao знаходиться у Ханчжоу.

Для реєстрації на Таобао необхідно мати телефонний номер китайського оператора та рахунок в китайському банку. Також існує мовний бар'єр. Такі нюанси суттєво ускладнюють роботу без посередника. На Taobao пропонується різноманітний асортимент товарів: одяг і аксесуари, взуття, головні убори, побутова техніка й інші предмети першої необхідності й товари народного споживання. Користувачі можуть використовувати функцію пошуку, щоб знайти товари, у результатах пошуку можна зрівняти ціни від різних продавців. Продавці можуть виставляти нові й колишні у вживанні товари до продажу на сайті Taobao з постійною ціною, з договірною ціною або аукціон.

Заснований в 2003 році, Taobao.com — неофіційно «найбільший торговельний сайт в Азії», найбільший онлайн аукціон у китайському сегменті Інтернету, займаючи приблизно три чверті частки ринку, згідно із внутрішньою фірмою дослідження iResearch.[1]

2008 на Taobao зареєстрованих членів налічувалося до 98 млн чоловік. В 2008 р. оборот склав 99.96 млрд юанів (близько 15 млрд доларів США), при цьому на частку Taobao доводилося 80 % угод, від усього обсягу продажів на китайському ринку Інтернет-магазинів.[2]

9 жовтня 2009 року денний оборот досяг рекордних 626 мільйонів юанів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. iresearch.com.cn. iResearch. Архів оригіналу за 2013-07-05. Процитовано 2010-01-12. 
  2. zhuhong.org. Доповідь про розвиток китайського сектора Інтернету. Архів оригіналу за 2013-07-05. Процитовано 2010-01-12. 

Посилання[ред. | ред. код]