UIDAI

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

UIDAI (англ. Unique Identification Authority of India; укр. Орган унікальної ідентифікації Індії — Агентство Індії з унікальної ідентифікації) — система ідентифікації громадян та резидентів Індії, а також урядове агентство, що управляє даною системою. Унікальний персональний номер, що присвоюється системою, називається AADHAAR[1]. Ідентифікація здійснюється на основі анкетних даних, відбитків пальців та фотографій райдужної оболонки ока. Система керує базою даних понад 1 млрд осіб[2], і вважається найбільшою в світі системою біо-ідентифікації[3].

Історія[ред. | ред. код]

Процедура сканування очей під час реєстрації

Агентство засноване 28 січня 2009 року.

23 червня 2009 агентство очолив Нандан Нілекані, співзасновник Infosys.

26 листопада 2012 року прем'єр-міністр Індії Манмоган Сінґх затвердив порядок виплат державних субсидій громадянам безпосередньо на банківські рахунки, ідентифіковані за AADHAAR.

Структура коду AADHAAR[ред. | ред. код]

Приклад автентифікації AADHAAR (особисті дані заретушовано)

Код AADHAAR — унікальний ідентифікаційний номер з 12 цифр. Перші 11 цифр — автоматично сгенерований унікальний код, остання 12-а цифра — контрольна сума.

З 1 березня 2018 року UIDAI планує запровадити «віртуальні номери» Адахара[4] — з 16 цифр.

Використання[ред. | ред. код]

Код AADHAAR використовується при одержанні державних дотацій населенням (у тому числі продовольчих[5]), як посвідчення особи, ідентифікації на робочих місцях, у національній платіжній системі тощо.[6].

Критика[ред. | ред. код]

Створення єдиної бази даних особистих даних викликає занепокоєння спеціалістів з інформаційної безпеки. Є повідомлення про успішний розрив механізму генерації параметрів карти, так само як і адміністративного доступу до самої бази даних[7][8].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]