USS Thresher (SSN-593)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

USS Thresher (SSN-593) — атомний підводний човен ВМС США, головний корабель однойменного типу, що 10 квітня 1963 року загинув в Атлантичному океані з усім екіпажем.

Проект та побудова[ред. | ред. код]

Thresher був задуманий як глибоководний човен-винищувач, який мав полювати на човни супротивника. Він був запроєктований оперувати на глибинах порядка 400 метрів (1300 футів), що було рекордним на той час. Закладення підводного човна «Трешер» сталося 28 травня 1958 року на Портсмутській верфі. Вже через два роки, 9 червня 1960, року човен був спущений на воду, ще через рік був переданий флоту.

Служба[ред. | ред. код]

Атомний підводний човен «Трешер»

У 19611962 роках «Трешер», як головний корабель свого типу, пройшов програму випробувань в Атлантичному океані та Карибському морі. У вересні 1961 року човен брав участь у морських навчаннях Nuclear Submarine Exercise (NUSUBEX) 3-61, які пройшли біля північно-східного узбережжя США.

Загибель[ред. | ред. код]

Фрагменти «Трешера» на дні

10 квітня 1963 року підводний човен «Трешер» в супроводі рятувального човна ASR-20 Skylark («Жайворонок») вийшов в море для проведення глибоководного зануреня. Їх метою була перевірка міцності корпусу на глибинах близько 300 м. На борту човна, окрім 16 офіцерів та 96 членів екіпажу, знаходились 17 інженерів-техніків.

О 7 годині 47 хвилин підводний човен приступив до занурення. О 9 годині 30 хвилин з борту субмарини було отримано повідомлення про наявність певних проблем, а вже через 4 хвилини Skylark отримав останнє повідомлення. Після цього на кораблі змогли розпізнати шуми, що були охарактиризовані як «тріск корпусу, що ламається».

Для того, щоб заспокоїти суспільну думку (не виключалась версія атомного реактора) було проведено масштабну пошукову операцію, що завершилась успіхом вже в 1964 році: підводний човен був знайдений та сфотографований.

Причини катастрофи[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]