Urbi et Orbi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Urbi et Orbi — буквально, «Місту (Риму) та світу» — в минулому, за часів Римської імперії, це був стандартний вислів з якого починали оголошення Сенату. Зараз це назва документа католицької церкви, який адресований місту Риму і всьому католицькому світу.

Urbi et Orbi — святкове благословення та послання Папи римського віруючим. Папа оголошує його щороку в Соборі Святого Петра у Великий Четвер, на Різдво та Пасху і в день святих апостолів Петра і Павла; в Соборі Святого Іоанна Латеранського на свято Вознесіння Господнього; в базилиці Санта-Марія-Маджоре на свято Успіння Богородиці, а також під час церемонії власної інтронізації, при оголошенні ювілейного року і для благословення паломників.

Текст благословення латинською мовою[ред. | ред. код]

Sancti Apostoli Petrus et Paulus, de quorum potestate et auctoritate confidimus, ipsi intercedant pro nobis ad Dominum.

Amen.

Precibus et meritis beatæ Mariae semper Virginis, beati Michaelis Archangeli, beati Ioannis Baptistæ et sanctorum Apostolorum Petri et Pauli et omnium Sanctorum misereatur vestri omnipotens Deus et dimissis omnibus peccatis vestris, perducat vos Iesus Christus ad vitam æternam.

Amen.

Indulgentiam, absolutionem et remissionem omnium peccatorum vestrorum, spatium verae et fructuosae penitentiæ, cor semper penitens et emendationem vitae, gratiam et consultationem sancti Spiritus et finalem perseverantiam in bonis operibus, tribuat vobis omnipotens et misericors Dominus.

Amen.

Et benedictio Dei omnipotentis: Patris et Filii et Spiritus sancti descendat super vos et maneat semper.

Amen.

Актуальні тексти послань Папи Римського Бенедикта XVI[ред. | ред. код]

2010[ред. | ред. код]

Великоднє Urbi et Orbi 2011 [1]
Різдвяне Urbi et Orbi 2010[2]

2011[ред. | ред. код]

Великоднє Urbi et Orbi 2011[3]
Різдвяне Urbi et Orbi 2011[4]

2012[ред. | ред. код]

Великоднє Urbi et Orbi 2012[5]
Різдвяне Urbi et Orbi 2012[6]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]