Vanellus chilensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Vanellus chilensis
V. c. lampronotus
V. c. lampronotus
Southern lapwing (Vanellus chilensis lampronotus) 2.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Птахи (Aves)
Підклас: Кілегруді (Neognathae)
Ряд: Сивкоподібні (Charadriiformes)
Підряд: Charadrii
Родина: Сивкові (Charadriidae)
Рід: Чайка (Vanellus)
Вид: V. chilensis
Біноміальна назва
Vanellus chilensis
(Molina, 1782)
Підвиди
3-4 (див. текст)
Синоніми
Parra chilensis Molina, 1782

Belonopterus chilensis (Molina, 1782)
Vanellus grisescens Grant, 1912[2]
Dorypaltus prosphatus Brodkorb, 1959
and see text

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Vanellus chilensis
EOL logo.svg EOL: 1049062
ITIS logo.svg ITIS: 176484
IUCN logo.svg МСОП: 22694075
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 50404

Vanellus chilensis — птах родини Сивкових (Charadriidae). Поширений у Південній Америці.

Опис[ред.ред. код]

Невеликий кулик від 30 до 35 см завдовжки. Колір оперення чорний на грудях з білим животом. Верх сірий, крила коричневі з невеликими фіолетовими областями. Хвіст середнього розміру. Голова сіра з білими ділянками біля очей і дзьоба. Дзьоб короткий і червоний, з чорним кінчиком. Очі круглі темно-червоного кольору. На ногах спереду три довгих тонких, червоних пальця, задній палець дуже короткий. На крилах видно кісткові червоні шпори, які використовуються як знаряддя бою. Потривожені так хоробро і шумно атакують «ворога», що іноді можуть замінити собаку. Тому їх інколи тримають як декоративних птахів, чому сприяє також приваблива зовнішність та здатність до знищення небажаних комах. Молоді птахи відрізняються меншою різноманітністю тонів і кольорів у забарвленні оперення. Самки трохи менші за самців.

Біологія[ред.ред. код]

Живляться комахами і дрібними хребетними, на зразок ящірок. Під час полювання роблять пробіг з декількох кроків, зупиняються, слухають і швидко скльовують здобич. Іноді гребуть землю ногами, щоб відчути в ній щось їстивне.

Дуже поширений птах у Південній Америці. Мешкає від півдня Мексики до Вогняної Землі. Населяє відкриті поля і міські райони. Найбільш розповсюджені поблизу річок і озер.

Гніздиться на відкритих просторах. Як правило, птахи групуються в зграї, ретельно оберігають своїх пташенят. Вони гніздяться на землі просто неба, в міських умовах інколи прямо на газонах, тому дуже чутливі до будь-якого шуму або руху. Під час відкладання яєць і вилуплення пташенят птахи дуже пильні і агресивні. Потривожені видають характерний, різкий крик. Звук їх криків іноді є практично фоновим шумом природи. Дуже турботливі батьки, активно і шумно атакують ворога що наблизився. Гніздо — це заглиблення в землі з невеликою кількостю прутиків і трави. Яйця відкладають в кінці зими. Кілька виводків протягом року. Яйця зеленувато-сірого кольору насиджують протягом 26 днів. Пташенята перебувають під батьківською опікою близько місяця, поки не навчаться літати.

Примітки[ред.ред. код]

  1. BirdLife International (2012). Vanellus chilensis: інформація на сайті МСОП (версія 2013.2) (англ.) 26 November 2013
  2. Mlíkovský, Jiří (26 August 2011). Nomenclatural and taxonomic status of bird taxa (Aves) described by an ornithological swindler, Josef Prokop Pražák (1870–1904). Zootaxa (3005): 45–68. 

Посилання[ред.ред. код]

species:
Проект Віківиди має дані за темою: