Zbrush

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ZBrush
Zbrush 4.jpg
Тип Пакет для 3D, 2,5D малювання
Розробник Pixologic
Стабільний випуск 4R6 P2 (Червень 2013)
Версії 2018.1 (20 червня 2018)[1]
Операційна система Microsoft Windows, Mac OS
Ліцензія Власницька
ZBrush на сайті Pixologic

ZBrush у Вікісховищі?

ZBrush - програма для тривимірного моделювання, створена компанією Pixologic. Відмінною особливістю даного ПЗ є імітація процесу «ліплення» 3d-скульптури, посиленого рушієм тривимірного рендерингу в реальному часі, що істотно спрощує процедуру створення необхідного 3d-об'єкта. Кожна точка (звана піксоль ) містить інформацію не тільки про свої координати XY і значеннях кольору, але також й глибину Z, орієнтацію та матеріал. Це означає, що ви не тільки можете «ліпити» тривимірний об'єкт, але і «розфарбувати» його, малюючи штрихами з глибиною. Тобто вам не доведеться малювати тіні і відблиски, щоб вони виглядали натурально - ZBrush це зробить автоматично. Також швидко працює з стандартними 3d об'єктами, використовуючи пензлі для модифікації геометрії матеріалів і текстур. Дозволяє домогтися інтерактивності при неймовірній кількості полігонів. Використовуючи спеціальні методи, можна підняти деталізацію до десятків (а то й сотень) мільйонів полігонів. Також є безліч модулів (робота з текстурами, геометрією, безліч нових пензлів, швидка інтеграція з професійними пакетами 2d графіки та багато іншого).

Історія продукту[ред. | ред. код]

У серпні 2009 року був анонсований випуск версії 4.0, але розробники випустили проміжну версію продукту - ZBrush 3.5. Версія 4.0 вийшла рівно через рік - 9 серпня 2010 року. Крім цього вийшла полегшена аналогічна програма того ж пакету - Sculptris Alpha 5.

Інтерфейс ZBrush[ред. | ред. код]

Всі функції ZBrush знаходяться всередині палітр Палітрою називається меню в ZBrush. Кожна палітра містить групу пов'язаних функцій. У межах палітри ці функції далі розділені на групи, щоб полегшити доступ до тих налаштувань, які вам необхідні.

Кнопки (Buttons) показані як світло-сірі опуклі об'єкти. Натискання кнопки виконує певну операцію.

Перемикачі (Switches) — елементи інтерфейсу, які можуть знаходитися в положенні on/off (вкл./викл.) Коли перемикач відключений, то він відображений темно-сірим. Якщо ж включений, то помаранчевим.

Слайдери (Sliders) дозволяють встановлювати необхідне значення того чи іншого параметра. Поточне значення відображається у вигляді цифр поруч з назвою слайдера, а маленький індикатор знизу - де це значення знаходиться в межах діапазону його зміни. Мінімальне значення - вліво, максимальне - вправо.

Область між списком палітр і верхньою частиною полиці називається Note Bar (рядок приміток). Вона призначена для забезпечення корисного зворотного зв'язку в процесі Вашої роботи.

У більшості випадків Note Bar Рядок приміток покаже Вам назву поточного пункту інтерфейсу. В інших випадках відобразить підказку. Крім того, коли ZBrush виконує складну операцію типу Best-quality render, Note Bar забезпечить кілька видів зворотного зв'язку одночасно.

Випадаючі меню в ZBrush можна перемістити в треї (Trays), що знаходяться ліворуч і праворуч від полотна Робочий простір в ZBrush[недоступне посилання з серпень 2019]. Вони використовуються для того, щоб тримати певні палітри постійно відкритими.

Деякі палітри для вибору інструментів використовують систему піктограм Елемент графічного інтерфейсу користувача; невелике зображення на відеоекрані.. Для зручності ці великі піктограми також розташовані на полиці з лівого боку полотна.

Палітра Tool містить унікальний набір інструментів, за допомогою яких ви можете малювати або міняти піксолі на полотні. Інструменти з цієї палітри діляться на три категорії: Pixol-adding brushes - Це художні пензлі, які додають піксолі до полотна, коли Ви ними малюєте. Pixol-changing Brushes - Це теж пензлі, але вони застосовуються до піксолів, вже наявних на полотні. Наприклад, Snake Hook може витягнути піксолі в завиток, а Shading Enhancer (підсилювач тіні) може підкреслити яскраві або темні частини вашої сцени. Objects Тут знаходяться готові 3d-об'єкти. Вони можуть бути намальовані на полотні, а потім змінені на рівні полігонів. Для їх переміщення використовується гіроскоп.

Alpha - Це зображення grayscale (відтінки сірого), які можуть знайти різноманітне застосування. Зазвичай їх використовують для зміни форми вашого художнього пензля. Однак альфи можуть також використовуватися для маскування 3D об'єктів, створення трафаретів для малювання через них, зміни туману і насиченості глибини в процесі візуалізації, і багато іншого. Вони навіть можуть бути натягнуті на поверхню і перетворені в 3D об'єкти. Всі карти зміщення є альфа-зображеннями.

Текстура (Texture) і Колір (Color) — Кожен піксоль на полотні має колір. Палітра кольорів використовується для додання вашому штрихові окремого кольору. Палітра Texture використовується для додання штрихові декількох кольорів за допомогою іншого зображення. Текстури також можуть бути накладені на поверхню 3D об'єкту. Піктограма Color розташовується під піктограмою Texture, так як текстура автоматично анулює тимчасово вибраний колір.

Для зручності користувача елементи з кожної палітри, які використовуються частіше за інших, розташовуються на верхній полиці (над полотном).

Палітра Малювання (Draw) зазвичай використовується для зміни штриха перш, ніж він намальований. Коли активне малювання, доступне переміщення об'єктів за допомогою гіроскопа. Детально

Палітра Трансформування (Transform) використовується для його редагування відразу після створення.

Звичайно, це узагальнення, так як настройки Draw також можуть бути змінені при перетворенні об'єкту вже після того, як він був намальований.

Mrgb / Rgb / M - Ці три перемикача пов'язані між собою, так як тільки один з них може бути активний одночасно. Mrgb - матеріал + колір, Rgb - тільки колір, M - тільки матеріал.

Zadd / Zsub / Zcut - Ці три перемикача працюють подібно попередніх трьох, але впливають на зміну глибини. Коли Zadd активний, глибина додається до того, що вже присутня на полотні.

Є також слайдери RGB Intensity і Z Intensity. Перший з них контролює, скільки кольору буде додано до сцени в процесі малювання. При значенні 100 нові кольори повністю перекриють існуючий колір на полотні. При значенні 25 колір дуже прозорий і добре підходить для створення деталей в межах сцени або текстури.

Z Intensity визначає глибину. Значення 0 відповідає відключеним Zadd і Zsub.

Draw Size використовується для зміни діаметра вашої кисті.

Відразу після того, як щось було намальовано на полотні, воно може бути відредаговано за допомогою палітри Трансформування (Transform).


Автопідказки

Щоб більше дізнатися про будь-який пункт інтерфейсу ZBrush, наведіть на нього курсор і натисніть клавішу Ctrl.

Поряд з курсором з'явиться віконце, що містить детальну інформацію про цей пункт і його використання. Це нагадує контекстну довідку, впроваджену безпосередньо в програмне забезпечення.

Кнопка «?»

Для одержання найповнішої допомоги онлайн клацніть по знаку питання в правому кінці заголовка вікна.

Коли ця кнопка активна, ZBrush автоматично покаже докладний опис того, як Ви працюєте. У багатьох випадках це відбувається так, як ніби Ви працюєте з натиснутою клавішею Ctrl. Однак, іноді виникають моменти (наприклад, при переміщенні курсору в області палітри), коли автопідказки недоступні, а ви маєте потребу в інформації.

Кнопка Help

ZBrush 2 містить велику бібліотеку тем допомоги он-лайн. Цей свого роду help-браузер має розділи, присвячені практично будь-якій темі ZBrush - малюванню, моделюванню, текстуруванню або рендерингу. Навчальна програма ZScripts також містить багато тем з посиланнями на суміжні тематики.

Також є розділи FAQ та ZBrush Essentials, в тому числі з посиланнями на головну сторінку ZBrushCentral і сайт Pixologic .

ZBrushCentral

На головній сторінці Help Topics клацніть на Visit ZBrushCentral.com. Ця кнопка запустить ваш web-браузер і направить Вас на сайт ZBrushCentral.com.

Офіційна онлайн-спільнота ZBrush ZBC створила форум для взаємодії з користувачами ZBrush всього світу.

FAQForum забезпечує відповіді на найбільш часто задавані питання про ZBrush.

QuickLinks (доступ з FAQForum або за посиланням у верхньому правому кутку на кожній сторінці в ZBC) містить багато з найбільш підходящих тем щодо використання ZBrush. Є також дуже багато навчальних програм, створених іншими користувачами ZBrush або Pixologic.

Див.також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?213077-ZBrush-2018-1-Now-Available