Алонсо де Самора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Алонсо де Самора
Ім'я при народженніісп. Alonso de Zamora
Народився1660 або 1635
Богота, Колумбія
Померне раніше 1717 і не пізніше 1725 або 1717
Богота, Колумбія
Підданствокоролівство Іспанія
Діяльністьісторик, церковний діяч
Magnum opusHistoria de la provincia de San Antonino del Nvevo Reyno de Granada, del orden de Predicadoresd
Посадалітописець
Конфесіякатолицизм

Алонсо де Самора (ісп. Alonso de Zamora, 1660 між 1717 та 1725) — іспанський історик-хроніст віцекоролівства Нова Гранада, активний діяч Домініканського ордену.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився в Боготі в 1660 році. Замолоду вступив до домініканського ордену. Після закінчення навчання в коледжі Святого Фоми, декілька років перебував у південно-східних місіях, проповідуючи серед індіанців, що мешкали у верхів'ях річок Мета і Ґуав'яре.

Після повернення до Боготи він здобув велику популярність як богослов і літератор, був призначений синодальним екзаменатором при архієпископстві Богота. На цій посаді він займався вивченням історії Нової Гранади (доколіальної і колоніальної), зібрав численні рідкісні документи. У 1690 році він був призначений істориком віцекоролівства. На цій посаді почав писати свою велику роботу «Historia del Nuevo Reino de Granada y de la provincia de San Antonio en la religion de Santo Domingo» («Історія Королівства Нова Гранада і провінції Сан-Антоніо Ордену Святого Домініка»), яка була завершена в 1696 році. Її надруковано у Барселоні у 1701 році. Продовжив свою діяльність як домініканець історик. Помер між 1717 та 1725 роками.

Праця

[ред. | ред. код]

Складається з 2 томів: перший присвячений Новій Гранаді, подається опис, починаючи від прибуття Колумба до Америки й до утворення віцекоролівства, заснування міст Картахена, Санта-Марта та ін. Тут також містяться цікаві відомості з тваринного й рослинного світу, життя корінних народів, зокрема тайрона й муїсків. Друга частина присвячена заснуванню провінції Сан-Антоніо домініканського ордену, його діяльність у Новій Гранаді, наверненню індіанців у католицтво.

Джерела

[ред. | ред. код]