Взаємозамінність (економіка)
Взаємозамінність у економіці (англ. fungibility ) — така властивість блага або товару, коли окремі одиниці, по суті, є взаємозамінними.[1]
Наприклад, оскільки один кілограм чистого золота еквівалентний будь-якого іншого кілограму чистого золота, чи то у вигляді монет, злитків або в інших станах, золото є взаємозамінним.
До інших взаємозамінних товарів включають нафту, акції компанії, облігації, інші дорогоцінні метали і валюти. Взаємозамінність відноситься тільки до еквівалентності кожної одиниці товару з іншими одиницями того ж товару, а не до обміну одного товару на інший, що є бартерними обміном.
Взаємозамінність відрізняється від ліквідності. Товар вважається ліквідним, якщо його можна легко обміняти на гроші або інший товар. Товар є взаємозамінним, якщо одна одиниця товару прирівняна до іншої одиниці того ж товару такого ж якості, в той же час і місце.
Примітно, що гроші взаємозамінні: одна $10 банкнота є взаємозамінною будь-якій іншій ідентичній справжній банкноті. Вона також взаємозамінна з двома $5 банкнотами, десятьма $1, або з будь-якою іншою комбінацією з банкнот і монет, що в сумі дорівнюють $10. [2]
- ↑ Thesaurus results for FUNGIBLE. www.merriam-webster.com (англ.). Архів оригіналу за 26 вересня 2019. Процитовано 26 вересня 2019.
- ↑ Milton, Adam. What Does Fungible Mean in Trading?. The Balance (англ.). Архів оригіналу за 21 березня 2019. Процитовано 26 вересня 2019.