Колібрі-інка бронзовий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Колібрі-інка бронзовий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Серпокрильцеподібні (Apodiformes)
Родина: Колібрієві (Trochilidae)
Підродина: Lesbiinae
Триба: Heliantheini
Рід: Колібрі-інка (Coeligena)
Вид: Колібрі-інка бронзовий
Coeligena coeligena
(Lesson, 1833)[2]
Ареал виду
Ареал виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Ornismya coeligena
Посилання
Вікісховище: Coeligena coeligena
Віківиди: Coeligena coeligena
ITIS: 555224
МСОП: 22687807
NCBI: 56650

Колі́брі-і́нка бронзовий[3] (Coeligena coeligena) — вид серпокрильцеподібних птахів родини колібрієвих (Trochilidae). Мешкає в Андах.

Бронзовий колібрі-інка (Антіокія, Колумбія)
Бронзові колібрі-інки

Довжина птаха становить 14 см, самці важать 7,3 г, самиці 6,2 г. У самців голова і верхня частина тіла темно-бронзово-коричневі з яскравим бордовим відблиском, задня частина спини має зелений відблиск. За очима невеликі білі плямки. Горло і груди поцятковані білими плямами й темно-сірими смугами, решта нижньої частини тіла рудувато-коричнева або коричнева, нижні покривні пера хвоста рудувато-коричневі з коричневими краями. Хвіст роздвоєний, бронзовий. Дзьоб довгий, прямий, чорний, біля основи іноді дещо жовтуватий.

Забарвлення самиць є загалом подібне до забарвлення самців, однак дзьоб у них дещо довший, а хвіст менш роздвоєний. Забарвлення молодих птахів є подібне до забарвлення самиць. Представники підвиду C. c. zuliana мають більш зеленувате і менш бронзове забарвлення, ніж представники номінативного підвиду. Представники підвиду C. c. columbiana є дещо меншими, ніж представники номінативного підвиду, їх оперення має оливковий відтінок. У представників підвиду C. c. ferruginea горло менш біле, а нижня частина тіла більш охриста, ніж у представників номінативного підвиду. Представники підвиду C. c. obscura мають найтемніше забарвлення серед усіх підвидів, спина у них чорнувата, а горло переважно сірувате, а не біле. У представників підвиду C. c. boliviana тім'я поцятковане темно-зеленими плямами, а хвіст у них бронзово-чорнувато-фіолетовий.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють шість підвидів:[4]

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Бронзові колібрі-інки мешкають у Венесуелі, Колумбії, Еквадорі, Перу і Болівії. Вони живуть на узліссях вологих гірських тропічних лісів, іноді на відкритих місцевостях, місцями порослих деревами та на кавових плантаціях. Зустрічаються переважно на висоті від 1500 до 2600 м над рівнем моря.

Бронзові колібрі-інки живляться нектаром різноманітних квітучих рослин, зокрема з родів Fuchsia, Bomarea, Cavendishia, Centropogon, Heliconia і Siphocampylus, переміщуючись за певним маршрутом, а також комахами, яких ловлять в польоті. Іноді захищають кормові території. Гніздо невелике, чашоподібне, робиться з моху і рослинних волокон, розміщується в підліску, на висоті від 1 до 1,5 м над землею. В кладці 2 яйця. Інкубаційний період триває 15—16 днів, пташенята покидають гніздо через 22—24 дні після вилуплення.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Coeligena coeligena: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 03 грудня 2022
  2. Jardine, Sir William, ред. (1833). The Naturalist's Library: Humming Birds, Part II. Т. VII. London, UK: Henry G. Bohn. с. 79.
  3. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  4. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Hummingbirds. World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 03 грудня 2022.