Медж Еванс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медж Еванс
англ. Madge Evans
Народилася1 липня 1909(1909-07-01)[2][3][…]
Мангеттен, США
Померла26 квітня 1981(1981-04-26)[2][3][…] (71 рік)
Окленд, Берген, Нью-Джерсі, США
  • злоякісна пухлина
  • Громадянство США
    Діяльністьакторка, телеакторка, кіноакторка, модель, акторка театру
    Роки діяльності19141956
    У шлюбі зSidney Kingsleyd
    IMDbnm0263004
    Нагороди та премії

    CMNS: Медж Еванс у Вікісховищі

    Медж Еванс (англ. Madge Evans; 1 липня 1909 — 26 квітня 1981) — американська актриса. Відрізнялася особливим червонувато-жовтим волоссям.

    Біографія

    [ред. | ред. код]

    Дитинство

    [ред. | ред. код]

    Маргарита (Медж) Еванс народилася 1 липня 1909 року у Нью-Йорку. Дитинство Медж проходило на знімальних майданчиках. Вона почала зніматися із чотирьох років. До цього часто була дитиною-моделлю на різних показах.

    Сценарії деяких фільмів були написані спеціально для неї. У тому числі «Маленька герцогиня», «Пригоди Керол», «Потрібно: мати». У фільмі «Материнство» з Еліс Брейді у головній ролі, Медж зіграла малу Констанс. У сім років дівчинка вже зривала овації публіки. У період з 1914 по 1921 маленька міс Еванс знялася в тридцяти шести фільмах. Але ролі ставали все меньш помітними, і Медж Еванс на якийсь час покинула кіно.

    Подальша кар'єра

    [ред. | ред. код]

    В 1926 сімнадцятирічна Медж випробувала свої сили в театрі. Її першою виставою стала комедія «Daisy Mayme» за сценарієм Джорджа Келлі. Потім були ролі в постановках «Маркіз», де її партнерами по сцені стали Артур Байрон і Біллі Берк, дружина відомого бродвейського імпресаріо Зігфельда, і «Our Betters» з Іною Клер.

    У 1927 Еванс повернулася до Голлівуду і підписала контракт із «Metro-Goldwyn-Mayer». 1930 року знялася у кількох короткометражках. І лише потім їй довірили головну роль у фільмі «Син Індії». Головну чоловічу роль ньому виконав Рамон Новарро. У наступному фільмі Sporting Blood, що розповідає про небезпеку нечесних ставок на стрибках, її партнером став Кларк Ґейбл. На початку 1931 Медж три місяці грала на сцені театру «Biltmore Theatre». Вона була задіяна в ролі Синтії в комедії «Philip Goes Forth».

    Серед робіт актриси в кіно того періоду виділяються її ролі Енн у драмі «Захід Бродвею», Клер Бідвелл у комедії «Зроблено на Бродвеї» та Джоан Стендіш у військовій мелодрамі «Пекло нижче».

    У мюзиклі «Пенні з неба» (1936) Медж Еванс знімається разом із зірками джазу Бінгом Кросбі та Луї Армстронгом. У фільмі з витонченим гумором показано соціальну драму: ув'язнений, засуджений до страти, просить свого співкамерника, який виходить на волю, подбати про дочку, вбитої ним людини. Еванс зіграла працівницю соціальної служби, яка має визначити дитину у нову родину.

    Партнерами Медж на знімальному майданчику в різні часи були Джон Гілберт, Джеймс Кегні, Спенсер Трейсі, Фред Макмюррей.

    У кіно акторка знімалася до 1938 року. Останніми її фільмами на великому екрані стали «Грішники в раю» та «Army Girl». У липні 1939 року Медж Еванс вийшла заміж і залишила кінематограф. У 1940-х вона повернулася до роботи, але вже на телебаченні відхиляючи численні пропозиції голлівудських режисерів.

    Особисте життя

    [ред. | ред. код]

    У Голлівуді ходило багато чуток щодо романів Еванс з Гамфрі Богартом, Кларком Гейблом та Рамоном Новарро, незважаючи на гомосексуальність останнього.

    Але 25 липня 1939 року Медж Еванс вийшла заміж за Сідні Кінгслі, відомого голлівудського сценариста, який написав сценарій до фільму Уайлера «Тупік».

    Пара придбала 50 акрів у Нью-Джерсі і усамітнилася у цьому маєтку. Кінгслі продовжував роботу над сценаріями, а Медж зрідка знімалася на телебаченні. Подружжя щасливо прожило разом майже сорок два роки.

    Медж Еванс померла у своєму будинку 26 квітня 1981 року від раку.

    Вибрана фільмографія

    [ред. | ред. код]

    Примітки

    [ред. | ред. код]
    1. VIAF[Dublin, Ohio]: OCLC, 2003.
    2. а б в Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
    3. а б SNAC — 2010.
    4. а б Internet Broadway Database — 2000.

    Посилання

    [ред. | ред. код]