Міжнародний альянс атеїстів
Міжнародний альянс атеїстів — всесвітня федерація атеїстичних організацій і атеїстів, яка прагне до освіти громадськості про атеїзм, секуляризм і пов'язаних з цим питаннях. МАА був заснований в 1991 році.
МАА був заснований в 1991 році як, Атеїстичний альянс, союз чотирьох американських груп атеїстів. Згодом Атеїстичний альянс розширився, додавши регіональні й міжнародні групи, і у 2001 році змінив свою назву на Міжнародний альянс атеїстів. У 2010 і 2011 члени ухвалили поділ американського і міжнародного сегментів МАА в окремі організації, щоб пристосувати різні стратегічні інтереси кожної групи. Американська група була перейменована в Атеїстичний альянс Америки; міжнародна група зберегла первинну назву МАА, але прийняла нові підзаконні акти й нову організаційну структуру. Запуск недавно реорганізованого МАА пройшов на всесвітній атеїстичній Конвенції в Дубліні 3 червня 2011 року.
У 2013 році МАА був наданий спеціальний консультативний статус в Організації Об'єднаних Націй. ,
У 2017 році Рада AAI вирішила зробити більший акцент на безпосередній підтримці атеїстів у всьому світі, яких виключають, зневажають, дискримінують та криміналізують.У лютому 2020 року Майкла Шерлока прийняли на посаду виконавчого директора Atheist Alliance International.[1]
Просвіта — ключовий напрямок діяльності Міжнародного альянсу атеїстів. МАА допомагає своїм членам і громадськості здобувати нові знання:
- Публікуючи новини на тему атеїзму і секуляризму на сайті Альянсу і в ЗМІ;
- Видаючи журнал Secular World і інформаційний бюлетень Imagine !;
- Плануючи з'їзди атеїстів спільно з місцевими національними групами, надаючи їм можливість слухати доповіді як видних, так і початківців ораторів;
- Сприяючи створенню нових організацій атеїстів, в першу чергу в країнах, що розвиваються;
- Спонсоруючи освітні програми, такі, як відкриття школи Гуманістики в місті Касесе (Уганда)
- Розумне і раціоналістичний мислення. Розумне і раціоналістичний мислення - фундамент для прийняття логічних рішень, необхідний для подолання проблем, що постають перед людством.
- Наука й емпіризм. Науковий метод - найбільш досконалий на цей час інструмент для пошуку істини та розуміння нашого світу. Ми формуємо наші судження на версіях, підкріплених доказами, і міняємо наші судження, якщо з'являються нові дані.
- Співчуття. Людське співчуття і емпатія служать базою для соціальної співпраці, яка йде на користь всім людям.
- Цілеспрямованість. Це життя - єдина, яку має кожен з нас, і ми повинні використовувати її для чогось значного.
- Свобода. Всі люди мають право на свободу від дискримінації на основі статі, сексуальної орієнтації, кольору шкіри, національності й обмежених здібностей. Всі люди мають право на свободу совісті. МАА повністю підтримує цінності, викладені у Загальній Декларації Прав Людини.
- Відповідальність. Кожна людина - частина світової спільноти й несе відповідальність за гуманну взаємодію з іншими людьми або тваринами й за збереження нашої планети. [3]
- ↑ Committee on Non-Governmental Organizations Recommends Special Status. United Nations Committee on NGO's. 30 січня 2013. Архів оригіналу за 17 березня 2014. Процитовано 5 вересня 2013.
- ↑ Wayback Machine (PDF). web.archive.org. Архів оригіналу (PDF) за 21 листопада 2008. Процитовано 5 вересня 2019.
- ↑ О Международном Альянсе Атеистов. Международный Альянс Атеистов. Архів оригіналу за 4 квітня 2017. Процитовано 3 квітня 2017.
- Atheist Alliance International [Архівовано 19 лютого 2021 у Wayback Machine.]
- Secular World magazine [Архівовано 9 грудня 2020 у Wayback Machine.]
- The AAI Foundation
- https://web.archive.org/web/20170404215714/https://www.atheistalliance.org/activities/80-aai-organization/translations/84-about-aai-russian.html
- Committee on Non-Governmental Organizations Recommends Special Status [Архівовано 17 березня 2014 у Wayback Machine.]