Національна вища школа імені Луї Люм'єра
Національна школа Луї-Люм'єра | |
---|---|
фр. École nationale supérieure Louis-Lumière
ETPC | |
48°55′22″ пн. ш. 2°20′11″ сх. д. / 48.922888888889° пн. ш. 2.33625° сх. д. | |
Тип | кіношколаd |
Країна | Франція |
Засновано | 1926 |
Засновник | Луї Жан Люм'єр |
Студентів | 146[1], 147[1], 144[1], 144[1], 147[1] і 148[1] |
Випускники | Category:École nationale supérieure Louis-Lumière alumni |
Штаб-квартира | La Plaine Saint-Denisd |
Сайт | ens-louis-lumiere.fr |
Національна вища школа імені Луї Люм'єра (фр. École nationale supérieure Louis-Lumière) — заклад вищої освіти Франції, що пропонує теоретичну, практичну, а також технічну та мистецьку освіту для охочих працювати у різних галузях аудіовізуальної індустрії. Заснована у 1926 році Луї Люм'єром та Леоном Гомоном.
При створенні навчальний заклад мав назву «Технічна школа фотографії і кіно» (фр. École technique de photographie та de cinéma, ETPC)[2] та розміщувався в будівлі на вулиці Вожирар у Парижі. Від назви вулиці школа отримала і неофіційну назву: «Вожирар»[2]. Лише наприкінці 1980-х років відбувся переїзд навчального закладу в просторі будівлі передмістя Парижа Сен-Дені, та із середньо-спеціального навчального закладу кіношкола перетворюється на повноцінний ЗВО. У 2012 році школа перемістилася до Сіте дю Сінема[fr] Люка Бессона в Сен-Дені.
Створена в 1926 році під поштовхом таких особистостей, як Луї Люм’єр або Леон Гомон, спочатку під назвою «Технічна школа фотографії та кіно» (ETPC),[3] а потім стала «Національною школою фотографії та кінематографії» (ENPC),[4] цей відомий професіонал Школа була встановлена за адресою 85, rue de Vaugirard в Парижі, у перший навчальний рік у жовтні 1927 року, до 1973 року, звідси її прізвисько «Вожирар».[5] У 1967 році планується, що школа оселиться в Сен-Жермен-ан-Ле, нарешті вона оселиться на вулиці Роллен в 5-му окрузі до 1989 року.[6]
З 1989 по липень 2012 року школа займала комплекс площею 8 000 м2, розташований у Нуазі-ле-Гран (Сен-Сен-Дені), в рамках економічної та університетської системи, яка включала, серед іншого, Університет Парижа-Ест-Марн-ла- Валле та Національного аудіовізуального інституту (INA).
Навчання санкціоноване CAP у секції фотографії з 1945 по 1963 рік, коли іспит на Brevet de maître було скасовано та перенесено на 1966 рік одночасно з BTS.
1 жовтня 2018 року ComUE Université Paris-Lumières та ENS Louis-Lumière оголошують про створення дослідницької школи університету ArTeC для мистецтв, технологій та творчості після отримання 10-річного фінансування майбутньою інвестиційною програмою (PIA) Міністерству вищої освіти, досліджень та інновацій заснування «Університетської дослідницької школи».[7][8]
До складу кіношколи входять три основні відділення: фотографія, звуку і кіно, де готують кінооператорів, режисерів, продюсерів, а також технічних фахівців, асистентів, звукоінженерів. Основне навчання є безкоштовним та триває протягом трьох років. Перший рік навчання присвячено вивченню таких загальнопрофесійних дисциплін, як історія і теорія кіно, кіновиробництво, технічні аспекти створення кінострічок. Починаючи з другого року, студенти знімають свої власні короткометражні роботи та беруть участь у проведенні фестивалю короткометражного кіно у французькому містечку Клермон-Ферран.
Кіношкола пропонує низку короткострокових програм в усіх галузях, пов'язаних з кінематографом: створення мультимедійних проектів, освоєння спецефектів і цифрових технологій, зйомка і монтаж документальних і художніх фільмів, ознайомлення зі специфікою роботи із звуком. Подібні курси тривають від кількох днів до декількох місяців, залежно від об'єму програми та проходять на платній основі[9].
Серед найвідоміших випускників школи:
- Філіпп Агостіні (кінооператор)
- Ів Анжело (кінооператор та кінорежисер)
- Жан-Жак Анно (кінорежисер)
- П'єр Башле (співак, композитор)
- Шарль Біч (кінокритик, кінооператор та кінорежисер)
- Жан Боффеті (кінооператор)
- Філіпп де Брока (кінорежисер)
- Бертран Бутільє (кінорежисер)
- Ніколас Гердт (кінорежисер, кінооператор)
- Ерік Готьє (кінооператор)
- Анрі Декае (кінооператор)
- Жак Демі (кінорежисер)
- Жако ван Дормель (кінорежисер)
- Анрі Ельман (кінорежисер, сценарист)
- Жан-Ів Ескоф'є (кінооператор)
- Клод Зіді (кінорежисер)
- Бернар Зіцерманн (кінооператор)
- Жульєн Ірш (кінооператор)
- Парвіз Кім'яві (кінорежисер)
- Гіслен Клоке (кінооператор)
- П'єр Ломм (кінооператор)
- Вільям Любчанський (кінооператор)
- Івон Марсіано (кінооператор, кінорежисер)
- Анрі Моліне (кінорежисер, звукоінженер)
- Бернар Мюссон (актор)
- Гаспар Ное (кінорежисер)
- Філіпп Руссело (кінооператор)
- Боб Свем (кінорежисер)
- Едуардо Серра (кінооператор)
- Стефан Фонтен (кінооператор)
- Луї де Фюнес (актор)
- Фред Циннеманн (кінорежисер)
- Чан Ань Хунг (кінорежисер та сценарист)
- П'єр Чернія (кінорежисер та телеведучий)
- Альбер Шимель (оператор кіно та телебачення)
- Франк Шнайдер (продюсер та режисер-документаліст)
- П'єр Шоллер (сценарист та режисер)
1938 року колишні учні кіношколи створили асоціацію «Випускники Вожирар-Луї-Люм'єр» (фр. Anciens élèves de Vaugirard Louis-Lumière), що об'єднує випускників кіношколи. Головним завданням асоціації є надання підтримки, в тому числі і спонсорської, молодим кінематографістам, що роблять перші кроки у професії[10].
- ↑ а б в г д е ministère de l'Enseignement supérieur et de la Recherche data.gouv.fr: Plateforme ouverte des données publiques françaises — 2011.
- ↑ а б Histoire de l’École Nationale Supérieure Louis Lumière — Site de l'association des anciens élèves, 14 avril 2007
- ↑ Michel Marie, Guide des études cinématographiques et audiovisuelles, Paris, Armand Colin, 2006, P. ; et Philippe Boudier, Éducation et formation par le cinéma…, édition Publibook, 2017, P..
- ↑ Histoire de l'École Nationale Supérieure Louis Lumière, sur le site de l'association des anciens élèves, 14 avril 2007.
- ↑ Françoise Denoyelle, « Lumières sur les archives de l'ENS Louis-Lumière », Cahiers Louis-Lumière, 2015, P..
- ↑ Histoire de l'École Nationale Supérieure Louis Lumière, sur le site de l'association des anciens élèves, 14 avril 2007.
- ↑ Aline Benchemhoun, Université Paris Lumières (UPL) (1er octobre 2018). Lancement de l’Ecole Universitaire de Recherche (EUR) ArTeC (PDF) (фр.). u-plum.fr. Процитовано 25 juin 2020.
- ↑ Ecoles universitaires de recherche (фр.). Ministère de l'Enseignement supérieur, de la Recherche et de l'Innovation. Процитовано 25 червня 2020.
- ↑ Continuing Education. Архів оригіналу за 3 липня 2015. Процитовано 7 травня 2015.
- ↑ Вебсайт l'AEVLL
- Офіційний вебсайт (фр.) (англ.)