Очікує на перевірку

Палац Біжу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей «Гостьовий палац»
30°01′41″ пн. ш. 31°15′34″ сх. д. / 30.0281° пн. ш. 31.2594° сх. д. / 30.0281; 31.2594
Типмузей і королівський палац[d]
Країна Єгипет
РозташуванняЄгипет Єгипет, Каїр
АдресаЦитадель
Сайтwww.egyptianmuseums.net/html/kasr_el-gawhara_or_jewel_palac.html
Палац Біжу. Карта розташування: Єгипет
Палац Біжу
Палац Біжу (Єгипет)
Мапа

CMNS: Палац Біжу у Вікісховищі

Пала́ц Біжу́ (англ. Bijou Palace) або Пала́ц Аль-Ґоуха́ра (араб. قصر الجوهرة, Qasr al-Gawhara) — палац Мухаммеда Алі Єгипетського на території Цитаделі у столиці Єгипту місті Каїрі.

Загальна й історична інформація

[ред. | ред. код]

Палац розташований південніше за Мечеть Алі Мухаммеда на території Каїрської Цитаделі.

Палац Біжу було зведено 1814 року за наказом Мухаммеда Алі Єгипетського — він правив за резиденцію правителя, для розміщення різноманітних служб, а також призначався для прийому поважних гостей.

Архітектурно будівля являє яскравий взірець османського зодчества зі значним впливом (стосується, в першу чергу, інтер'єрів) європейських мистецьких стилів, зокрема рококо.

Назву палацу Ґоухара («Дорогоцінний камінь») зазвичай пов'язують з ім'ям останньої дружини Мухаммеда Алі Ґоухари ханум. Проте народні перекази забезпечили палацу славу скарбниці правителя, через що на палац не рідко зазіхали — востаннє 1972 року замах на пограбування був прикритий пожежею, що завдала значної шкоди будівлі[1].

Єгипетська влада доклала зусиль до відновлення й ретельної реставрації споруди Палацу Біжу, в тому числі для організації у ній музею (офіційно Музей «Гостовий палац», подеколи також називається Музеєм королівських портретів або Музеєм дорогоцінностей), відкритого для відвідання туристами.

Вхідний квиток до Цитаделі є чинним для відвідання Палацу Біжу.

Експозиція

[ред. | ред. код]

Вже у вхідному коридорі увагу відвідувачів привертає цікавий експонат — величезне позолочене люстро з доби Алі Мухаммеда, призначене для того, щоб гості правителя мали змогу підправити свою зовнішність і поставали перед очі можновладця у якнайкращому вигляді.

Стіни над сходами, що ведуть нагору, прикрашені численними портертами (здебільшого вручалися іноземними послами як подарунки Алі Мухаммеду).

Найцікавіша частину огляду розташована нагорі — офіційна зала прийомів Алі Мухамеда з троном правителя, що був подарунком італійського короля, та покої правителя з предметами побуту (ліжко та інші меблі, предмети декору тощо).

Галерея

[ред. | ред. код]

Виноски

[ред. | ред. код]

Джерела і посилання

[ред. | ред. код]