Передньомоторна, повнопривідна компоновка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
...на основі передньомоторного задньопривідного...
...на основі передньопривідного з поздовжнім розташуванням двигуна.
...і на основі передньопривідного з поперечним розташуванням двигуна.

У автомобільному дизайні F4 або передньомоторний повний привід (4WD) розміщує двигун внутрішнього згоряння в передній частині автомобіля та приводить у рух усі чотири опорні колеса. Таке розташування зазвичай вибирається для кращого контролю на багатьох поверхнях і є важливою частиною ралійних перегонів, а також водіння по бездоріжжю. З точки зору цілей перегонів, будь то на дорозі чи бездоріжжі, можна описати наступним чином:

Команда, яка розробляє архітектуру Weak LS4WD, мінімізує витрати на розробку передньопривідної системи за рахунок більшої задньої трансмісії. Слабка архітектура створює транспортний засіб із великим розподілом потужності між передньою та задньою трансмісіями, тоді як сильна архітектура рекомендує транспортний засіб із більш однаковими вимогами до потужності та крутного моменту для передньої та задньої частини.

Більшість повнопривідних макетів є передньопривідними і є похідними від попередніх конструкцій із переднім двигуном і заднім приводом або переднім двигуном і переднім приводом. Перші його джерела були введені в 1820-х роках від виробників парових вагонів Burstall & Hill. Потім це було відтворено багатьма іншими виробниками, наприклад, «британський інженер Джозеф Диплок запатентував систему повного приводу для тягового двигуна, тоді як у Відні, Австрія, Фердинанд Порше розробив електричний автомобіль, який також мав привід на всі колеса, з електричним двигуном на кожному розі, ще в 1899 році». Ця компоновка розроблена для позашляховиків, щоб мати найбільшу тягу в напружених ситуаціях, не втрачаючи при цьому надто багато вантажного простору[1]. Однак першим official був Spyker 60 HP 1903 року автомобіль, побудований з приводом F4.

Приклади

[ред. | ред. код]

Дивись також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. The Origins of Four-Wheel Drive. Hemmings Motor News. December 2019. Процитовано 5 травня 2021.