Land Rover Series

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Land Rover Series
Land Rover, licence registration '05 KD 26'.JPG Військовий Land Rover Series III
Виробник Land Rover
Роки виробництва 1948-1984
Наступник(и) Land Rover Defender
Клас Позашляховик
Стиль кузова Універсал
Пікап
Кабріолет
Фургон
Подібні ARO 24
Fiat Campagnola
Jeep CJ
Mitsubishi Jeep
Nissan Patrol
Toyota Land Cruiser
ГАЗ-69 / УАЗ-469

Land Rover Series I, II і III — позашляховики британської компанії Land Rover. Автомобіль першої серії був побудований під враженням Jeep Willys і дебютував на автосалоні в Амстердамі 1948 року в кількості трьох примірників. Перший Ленд Ровер вийшов на ринок з бензиновим мотором 1.6 л потужністю 51 к.с., чотириступінчастою «механікою» і двоступеневою раздаткою. Пізніше перша серія обзавелася бензиновими і дизельними моторами 2.0 л. У 1992 році компанія Land Rover заявила, що 70% усіх транспортних засобів цього типу ще використовується.

Підвіска в залежності від серії була або повністю залежна з листовими ресорами, або з передньою незалежною — пружинною. Всі моделі мають постійний привід на чотири колеса (4WD) і невелика частина тільки з переднім. Всі три моделі можуть бути запущені з передньої рукоятки і мають вал відбору потужності для додаткового обладнання. Автомобілі рамної конструкції різної колісної бази, встановлювалися з кузовами універсал 3 і 5 дверними і пікап з 2 або 4 дверима. На базі машин другої серії випускалися легкі вантажівки безкапотного компонування під назвами Land Rover Forward і Land Rover Series IIB.

Всього було випущено понад 5 мільйонів автомобілів. Кожна серія мала кілька модифікацій. Автомобіль був основним транспортним засобом армії Великої Британії і ще більше 50-ти країн світу. Використовувався так само правоохоронними органами, науковими організаціями, продавався цивільному населенню. Виготовлявся за ліцензією в Австралії і Бельгії і мав назву «Мінерва». Досі використовуються в арміях ряду країн (зокрема Омана і Тонга) та приватними особами.