Реабілітація: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
м Відкинуто редагування 94.178.116.251 (обговорення) до зробленого Sanya3
Рядок 1: Рядок 1:
{{disambig}}
{{disambig}}


'''Реабілітація''' (походить від {{lang-la|rehabilitatio}}) — поновлення втраченого доброго імені, відновлення репутації. Поновлення прав, відміна необґрунтованого звинувачення невинної особи або групи осіб з-за «відсутності складу злочину». Комплекс медичних, педагогічних, професійних і юридичних заходів спрямованих на відновлення здоров'я та працездатності з обмеженими фізичними й псих[[помилування]] повним відновленням прав та репутації з огляду невірного звинувачення<ref>«Словник іншомовних слів», за ред. академіка АН УРСР Мельничука О. С., 2-е вид., вид. Головна редакція УРЕ, м. Київ, 1985 р., стор. 707.</ref>.
'''Реабілітація''' (походить від {{lang-la|rehabilitatio}}) — поновлення втраченого доброго імені, відновлення репутації. Поновлення прав, відміна необґрунтованого звинувачення невинної особи або групи осіб з-за «відсутності складу злочину». Комплекс медичних, педагогічних, професійних і юридичних заходів спрямованих на відновлення здоров'я та працездатності з обмеженими фізичними й психічними можливостями внаслідок перенесених травм та захворювань. Реабілітація відрізняється від [[Амністія|амністії]], [[помилування]] повним відновленням прав та репутації з огляду невірного звинувачення<ref>«Словник іншомовних слів», за ред. академіка АН УРСР Мельничука О. С., 2-е вид., вид. Головна редакція УРЕ, м. Київ, 1985 р., стор. 707.</ref>.


Термін "реабілітація" має широке змістове розуміння і вживається у всіх сферах діяльності людини- політичній, юридичній, роумовій, спортивній, та інші.
Термін "реабілітація" має широке змістове розуміння і вживається у всіх сферах діяльності людини- політичній, юридичній, роумовій, спортивній, та інші.

Версія за 10:45, 1 червня 2016

Реабілітація (походить від лат. rehabilitatio) — поновлення втраченого доброго імені, відновлення репутації. Поновлення прав, відміна необґрунтованого звинувачення невинної особи або групи осіб з-за «відсутності складу злочину». Комплекс медичних, педагогічних, професійних і юридичних заходів спрямованих на відновлення здоров'я та працездатності з обмеженими фізичними й психічними можливостями внаслідок перенесених травм та захворювань. Реабілітація відрізняється від амністії, помилування повним відновленням прав та репутації з огляду невірного звинувачення[1].

Термін "реабілітація" має широке змістове розуміння і вживається у всіх сферах діяльності людини- політичній, юридичній, роумовій, спортивній, та інші.

У медицині вона визначається як процес відновлення здоров' я і працездатності хворих та інвалідів.

Реабілітації підлягають хворі із травмами і деформаціями опорно- рухового апарату, серцево- судинними, неврологічними і психічними захворюваннями, ті особи які потребують поступової адаптації до фізичних і психічних навантажень професійного і побутового характеру, праці з меншим обсягом навантаження чи перекваліфікації, розвитку навичок самообслуговування, вироблення постійної компенсації при не зворотніх змінах.

Комплекс рефбілітаційних заходів, починають проводити з першого дня перебування хворого у лікарні. Їх проводять за індивідуальною програмою протягом лікування у стаціонарі і продовжують після виписки у реабілітаційному центрі, спеціалізованому санаторії або поліклініці.

Докладніше:

Примітки

  1. «Словник іншомовних слів», за ред. академіка АН УРСР Мельничука О. С., 2-е вид., вид. Головна редакція УРЕ, м. Київ, 1985 р., стор. 707.