Требижат
Требижат (босн. Trebižat) - річка в Боснії і Герцеговині, є основною правою притокою Неретви. Її довжина складає близько 51 кілометра. Відома своєю незвичністю та гарними водоспадами.
Річка Требижат розташована в південно-західному регіоні Боснії та Герцеговини. Це частина басейну Неретви і є основною притокою річки Неретва. Річка бере початок із великого карстового джерела в печері в селі Печ-Млини.
Мальовничий водоспад Кравиця утворюють відразу кілька відгалужень річки Требижат, що протікають через ліс, а потім падають в озеро з висоти 27-28 метрів. Відбувається це дійство на площі завширшки 150 метрів. Подібно до водоспадів на острові Крк та Плитвицьких озер, річка Требижат також перебуває в постійному процесі природного відкладення туфу. Відомо, що травертинові бар’єри та водоспади можуть рости лише у воді високої чистоти та якості[1].
Озеро з кришталево чистою водою бірюзового відтінку, в яке річка обрушує свої води, в літній сезон доступне для купання і є чудовою альтернативою Плитвицьким озерам у Хорватії.
Крім Кравиці, на річці Требижат знаходиться ще один водоспад – Кочуша, який поступається першому за висотою, але повноводніший. В його околицях досі можна побачити старі водяні млини, що використовувалися за старих часів для селянських потреб.
Річка протікає через екологічно чисті райони країни, тому її води сприятливі для розмноження великої кількості видів риб та річкових мікроорганізмів. Наразі збереження унікальної прибережної екосистеми є державною програмою[2][3]. Для любителів активного відпочинку на річці Требижат проводяться міжнародні змагання з веслування на каное та байдарках, а вздовж берегів прокладено туристичні пішохідні стежки.
Річка має аж 9 назв, а все через те що 9 разів пірнає під землю, губиться у камінні, а потім знову випірнає на поверхню, тому вдавнину й думали що це різні річки і дали їм різні назви: Врліка, Тихаліна, Младе, Цулуша, Рицина, Брина, Сувая, Матиця, Требижат.
- ↑ ComeOn Gutscheincode März 2024: WEAREBETTORS - Bis zu 500€ bonus. southeast-europe.eu. Процитовано 20 березня 2024.
- ↑ Environmental flow assessment for river Trebizat, Bosnia & Herzegovina (PDF). meetingorganizer.copernicus.org Online Service for Science - Copernicus Office. Процитовано 19 березня 2009.
- ↑ Groundwater Vulnerability in Western Herzegovina (PDF). www.boku.ac.at. Архів оригіналу (PDF) за 26 травня 2011. Процитовано 19 березня 2009. [Архівовано 2011-05-26 у Wayback Machine.]