Армія спасіння

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Штандарт Армії спасіння

«А́рмія спасі́ння» (англ. Salvation Army; до 1878 — «Християнська місія») — релігійно-філантропічна організація, заснована 1865 проповідником Вільямом Бутом та його дружиною Кетрін у Лондоні. Пізніше поширила свою діяльність у США, Німеччині, Канаді та інших країнах.

«Армія спасіння» має свою пресу і широку мережу установ — майстерні, їдальні, лікарні, біржі праці, банки, страхові і шлюбні контори, нічліжки тощо.

Армія спасіння, як міжнародний рух, являє собою гілку Християнської Церкви. Її вчення засноване на Біблії; її служіння випливає з любові до Бога і практичної турботи про потреби людей. Її місія — проповідувати Євангеліє Ісуса Христа, задовольняти основні людські потреби, давати особисте повчання і сприяти духовному і моральному відродженню і фізичному відновленню всіх нужденних, що потрапляють в сферу її опіки, незалежно від раси, кольору шкіри, віросповідання, статі і віку.

Міжнародна місіонерська та благодійна організація, яка існує з середини XIX століття і підтримувана протестантами-євангелістами. Штаб-квартира розташована в Лондоні.

Історія[ред.ред. код]

Штаб-квартира Армії Спасіння в Лондоні

В 1865 р. британський проповідник-методист Вільям Бут створив євангелічну Християнську асоціацію відродження. Перед тим, як отримати свою сучасну назву, організація двічі змінювала її — спочатку на «Християнську місію Східного Лондона», потім в «Християнську місію».

Принципи і завдання[ред.ред. код]

Принципи Армії спасіння базуються на текстах Старого та Нового завітів. Організація поширює ідеї та догмати Біблії за допомогою проповідей, а також надання тим, хто потребує, соціальної, медичної, консультативної, моральної та іншої підтримки, включаючи надання допомоги в надзвичайних ситуаціях. Армія спасіння містить їдальні, нічліжні будинку, молодіжні клуби, працює із засудженими тощо.

Структура і атрибутика[ред.ред. код]

Згідно зі своєю назвою організація частково нагадує військову структуру: на чолі її стоїть «Генерал», рядові члени називаються «солдатами» і носять уніформу та відзнаки (значки, емблеми тощо). Традиційно вуличні марші та ходи Армії супроводжуються грою оркестру.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Gnome globe current event.svg
Ця стаття застаріла, її зміст не відповідає дійсності, тому що базується на застарілих джерелах. Будь ласка, допоможіть Вікіпедії, додавши до неї інформацію, яка раніш можливо була недоступна. (лютий 2007)