Ланч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шкільний ланч

Ланч (англ. Lunch) — в англомовних країнах скорочення, утворене від слова Luncheon і яке позначає прийом їжі опівдні.

В англомовних країнах у XVII столітті використовувалася назва dinner — «обід», ця назва все ще іноді використовується для позначення полуденного прийому їжі у Великобританії, частково у Канаді. У США термін dinner використовується, але для прийому їжі пізніше полудня, а починаючи з XIX століття позначав їжу ввечері, витіснивши звичну назву вечері — supper, у свою чергу supper став позначати прийом їжі ще пізніше, аж до о півночі.

Полуденна їжа в неділю та святковий стіл на свята, такі як Різдво, Великдень, День подяки подається в більш пізні години між двома і чотирма годинами після полудня і все ще називається dinner.

Слово «ланч» стало основою для утворення залежних від нього понять, наприклад:

  • Lunch break — перерва на ланч на роботі і в школах.
  • Bag lunch («ланч у пакеті») — стандартна упаковка в Північній Америці, зроблена з сірого паперу, що містить сендвіч і часто цільні фрукти і будь-яку випічку або солодощі, відома до 1980-х років, тобто до часів розповсюдження мікрохвильовок на робочих місцях .
  • Lunchbox («коробка для ланчу») — упаковка з обідом в Британії, Америці, чи в Австралії містить сендвіч, чіпси і напій, можливо, з шоколадним батончиком і парою фруктів. Як і в Америці, в Британії на зміну цієї традиції прийшли кафе. Однак подібні набори ще зустрічаються серед будівельників і школярів.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]