Насімі (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Насімі
2-а Лінія

Загальні дані
Тип колонна мілкого закладення
Глибина закладення 12 м
Кількість платформ 1
Тип платформ(и) острівна
Форма платформ(и) пряма
Довжина платформ(и) 102 м
Дата відкриття 9 жовтня 2008 року
Архітектор(и) С. Казімов
Виходи до вул. Світлани Мамедова

«Насімі» (азерб. Nəsimi) — станція другої лінії Бакинського метрополітену, розташована між станціями «Мемар Аджемі» і «Азадлиг проспекті» і названа на честь поета Імадеддіна Насимі (справжнє ім'я Сеїд Імадеддін).

Характеристика[ред.ред. код]

Станція відкрито 9 жовтня 2008 року. Це 21 станція бакинського метро і друга станція метро, побудована за роки незалежності республіки. Протяжність нової ділянки «Мемар Аджемі» — «Насімі» 1660 м, глибина станції — 12 м, довжина платформи нової станції — 102 м.

Станція має виходи на вулицю Світлани Мамедова до 6-му і 9-му мікрорайонах.

За станцією «Насимі» не споруджувалося оборотних тупиків або з'їзду, в зв'язку з чим, до відкриття наступної після «Насимі» станції «Азадлиг проспекті», на ділянці «Мемар Аджемі» — «Насімі» рух потягів здійснювався п'ятивагонних поїздів-човником по 2 — му (західному) шляху. На «Мемар Аджемі» він потрапляв в проміжок між вирушають складами (інтервал на «основний» лінії 5 хвилин, так що часу для попадання в проміжок і здійснення посадки / висадки вистачало). Періодичність руху була така: два поїзди відправляються в центр — човник — два поїзди в центр — човник і т. д. Незадовго до пуску станції «Азадлиг проспекті» 30 грудня 2009 року, налагоджено звичне двоколійного руху поїздів по всій лінії.

Посилання[ред.ред. код]