Некрони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обкладинка кодексу некронів, Codex Necrons.

Некро́ни (англ. Necron) або «некротир» (англ. Necronteer) — це раса роботоподібних істот з вигаданого всесвіту Warhammer 40000.

Історія[ред.ред. код]

Початок часу[ред.ред. код]

На початку історії всесвіту не було рас, які могли б вільно мандрувати між зірками. Першою з них стала раса Древніх (Old Ones). Вони колонізували світи за світами, перетворюючи їх на свої домівки. Під час своїх подорожей вони зустрічали безліч молодих рас, технології яких не дозволяли ще їм навіть виходити в космос. Однією з цих молодих рас була раса некротир. Раса, яка в майбутньому стане відома як Некрони, почала своє існування під палючими променями зловісного сонця за мільярди років до того, як людство еволюціонувало на Землі. Некронтир, чия плоть і кров безперервно піддавалися згубному впливу сонячних вітрів і радіаційних бур, перетворилися на хворобливих істот, життя яких протікала в оточенні вічних втрат. Їхні династії уособлювали очікування смерті, живі вважали себе лише тимчасовими жителями, які постійно поспішають закінчити могили і гробниці своїх предків.

Не в змозі знайти спокій на рідній планеті, некронтир сліпо шукали шляхи до інших світів. Використовуючи стазисні склепи на борту зорельотів з двигунами на основі ракетного палива, вони стали колонізувати інші планети. Потроху, династії некронтир поширювалися все далі, поки більша частина галактики не опинилася під їх владою.

Перші війни[ред.ред. код]

З часом в середовищі некронтир намітився розкол. З розширенням територій та їх розмаїттям, єдність, яка робила їх сильними, зникла. Цілі царства влаштовували запеклі війни за незалежність. У кінцевому рахунку, Триархія - правлячий рада некронтир - усвідомила, що єдина надія на об'єднання лежить в зовнішньому конфлікті, але лише деякі раси становили для них серйозну загрозу. Тільки Древні, перші представники розумного життя галактики, підходили на роль ворога, проти якого згуртувалися б некронтир. Знайти першопричину для розв'язування подібної війни було зовсім не важко. Древні відмовилися розкрити некронтир таємниці вічного життя, що озлобило останніх. Так Триархія оголосила війну Давнім і в той же самий час запропонувала прощення відколотим династіям, які охоче повернулися в суспільство некронтир. Спокушені трофеями від перемоги і обіцянкою безсмертя, сепаратистські царства припинили заколот, і Війна в небесах почалася.

Війна в небесах[ред.ред. код]

Древні незмінно брали гору над їх чисельною перевагою і технологіями за допомогою досконалого володіння порталами Павутини. Протягом століть некронтир відсувавлися крок за кроком, поки, нарешті, не стали для Древніх чимось на зразок дрібної неприємності. Перед лицем поразки, єдність некронтір знову дало тріщину. Але тепер не було шансів утримати владу над розрізненими династіями проти спільного ворога. Зіткнувшись з цілковитим крахом правління, Тріархія в розпачі шукала способи повернути все на колишнє місце. Цього разу їх молитви були почуті, хоча ціна була немислимо велика.

Прихід К'Тан[ред.ред. код]

Під час правління Сареха богоподібні істоти, відомі як К'тан, вперше проявили свій згубний вплив на некронтир. Не можна з повною упевненістю сказати, як вони вперше зіткнулися з К'тан, хоча існує безліч оманливих, суперечливих і упереджених думок на цей рахунок. Запилені архіви Солемнейса стверджують, що це було випадкове відкриття, зроблене зоряним зондом під час дослідження вмираючої зірки. «Книга скорботної ночі», що міститься під вартою у найпотаємнішому святилищі Чорної Бібліотеки, розповідає іншу історію - чиста ненависть некронтір до Давніх резонувала в космосі, діючи як маяк, який К'тан не могли не помітити. Як би не відбувся контакт, тінь К'тан спершу впала на найстаріші династії. Деякі некронтір активно прославляли К'тан і стежили за створенням тіл з живого металу для вміщення небесної сутності зоряних богів. Тим самим К'тан набули вигляду напівзабутих богів некронтир, приховавши власні бажання під покровом підлесливого плазування.

Один з К'тан постав перед Безмовним Царем, діючи як вісник приходу його побратимів. Серед числа зоряних богів його іменували Обманщиком, оскільки за своїм характером він був вельми підступним. Мовчазний Цар ще не знав про справжню природу К'тан і тому дав аудієнцію. Обманщик розповів про війну між К'тан і Древніми, що розігралася задовго до народження некронтир. То була війна, яку, за його словами, К'тан програли. Згодом, побоюючись відплати Древніх, він і його побратими зникли, сподіваючись в один день знайти союзників, з якими вони змогли б, зрештою, помститися Древнім. Обманщик запевняв, що в обмін на допомогу він і його побратими дадуть все, чого попросять некронтир. Вони знову могли б знайти єдність і безсмертя, про який мріяли так давно.

Його слова подіяли на Сареха, який, подібно до своїх попередників, зневірився через розбіжності, що розривали його народ на частини. Довгі місяці він сперечався з Тріархією і придворною знаттю. З самого початку і до кінця незгоду висловлював тільки Орікан, звіздар, який передбачив, що союз поверне часи величі, але навіки знищить душі народу некронтир. І все-таки пристрасне бажання і честолюбство швидко переважали над обережністю, і пророцтво Орікана викинули з голови. Через рік після того, як Обманщик зробив свою пропозицію, Тріархія погодилася на співпрацю.

Біоперенесення[ред.ред. код]

Уклавши угоду між Некронтир і К'тан, зоряні боги відкрили секрет безсмертя і великий біоперенесення розпочався. Колосальні біопечі замінювали живі тіла некротир на тіла з живого металу. Поки працювали циклопічні машини, К'тан роїлися біля місць біоперенесення, харчуючись потоками викинутої життєвої енергії і ставали все сильнішими.

Коли, вже маючи нове тіло, Сарех помітив, як К'тан пожирають життєву енергію його народу, то усвідомив страшну глибину своєї помилки. У той момент з холодною упевненістю він зрозумів, що ціною фізичного безсмертя стала втрата душі. З глибокою скорботою Мовчазний Цар споглядав кончину свого народу: від некронтір залишилася лише пам'ять, на їх місці переродилися бездушні Некрони.

Поразка Древніх[ред.ред. код]

Коли Некрони і К'тан стали битися як єдине ціле, Древні тепер були приречені на поразку. Наситившись життєвою силою некронтир і отримавши нові сили, К'тан були нестримні і виплескували незбагненні сили. Планети стиралися в пил, зірки гаснули і цілі системи поглиналися чорними дірами, що виникали через зміну самої реальності силами зоряних богів. Легіони Некронів, зрештою, пробили шлях в павутину і атакували Древніх у всіх куточках галактики. Вони взяли в облогу фортеці союзників Древніх, збираючи життєву силу захисників. У кінцевому рахунку, Древні програли, розкидані галактикою і остаточно знищені під невблаганним натиском К'тан і породженими варпом істотами, яких вони самі помилково і випустили.

Зрада Мовчазного Царя[ред.ред. код]

На останніх етапах Війни в небесах Сарех перебував в очікуванні моменту, коли К'тан будуть уразливі. Хоча йому були підвладні всі сили раси Некронів, він не сподівався протистояти К'тан в зеніті їх могутності, і навіть якщо б він наважився і все вдалося, Некронам довелося б завершувати Війну в небесах самим. Коли зоряні боги, нарешті, виграли свою грандіозну війну, тріумф їх був недовгим. Зі знищенням одного ненависного ворога Мовчазний Цар повів Некронів на повстання проти іншого, втомленого від перемоги, яка важко далася, противника.

У своїй зарозумілості К'тан не усвідомлювали ступеня загрози, поки не стало надто пізно. Некрони зібрали неймовірні енергії життя всесвіту в настільки потужні знаряддя, щоб навіть К'тан не могли встояти перед ними. Але для Некронів К'тан були безсмертними породженнями зірок, частиною основоположної матерії простору і отже їх майже неможливо було знищити. Тоді кожного з них розділили на тисячі фрагментів, кожен уламок зоряного бога замкнули в тессерактовий лабіринт. Хоча ціна перемоги виявилася великою - мільйони машин були знищені в результаті повстання, включаючи членів Траірхії, крім самого Мовчазного Царя, Некрони знову розпоряджалися власною долею.

Великий Сон[ред.ред. код]

Однак навіть із знищенням Древніх і К'тан, Безмовний Цар усвідомлював, що час Некронів минув, принаймні, на даний момент. Мантія галактичного правління скоро ляже на плечі Ельдар, раси, яка боролася на одній стороні з Древніми протягом Війни в небесах і відповідно ненавиділа Некронів і всі з ними пов'язане. Ельдар вижили, в той час як Древніх немає, і Некрони, ослаблені протистоянням з К'тан, не змогли б вистояти проти них. Тим не менш, Мовчазний Цар розумів, що час Ельдар пройде, як і час усього живого.

ТодіМовчазний Цар і наказав переробити некронські міста у величезні комплекси гробниць з встановленими в них стазисними склепами. Останній наказ Мовчазного Царя свідчив, що вони повинні проспати шістдесят мільйонів років, прокинутися готовими до відновлення заново всього, що вони втратили, і відродити колишню велич династій. Коли останній світ-гробниця щільно закрив свої склепи, він зруйнував командні протоколи, за допомогою яких керував своїм народом, оскільки сильно підвів його. Не оглядаючись назад, Сарех спрямував свій корабель в чорноту міжгалактичного космосу, щоб знайти розраду або спокутування.

Нове пробудження[ред.ред. код]

Протягом шістдесяти мільйонів років Некрони спали, очікуючи випадку виконати останній наказ Мовчазного Царя: відродити колишню могутність династій Некронів. З часом все більше світів-гробниць пали жертвами несправностей. Ряд збоїв у роботі стазисних склепів знищив мільйони, якщо не мільярди сплячих Некронів. Деякі світи-гробниці зруйнували в якості відплати мародери Ельдар, де ці древні противники Некронів змогли подолати системи безпеки. Інші світи-гробниці стали жертвами байдужою еволюції самої галактики. Тектонічна діяльність планет розтрощила цитаделі Некронів; зірки, що перетворювалися на наднові, поглинулали планети. Крім того, цікаві живі всюди нишпорячись і воюючи на останках територій Некронів, завдавали ще більше збитків, ніж будь-коли змогли б Ельдар. Пробудження пройшло не зовсім так, як планувалося. Некрони прокинулися не одночасно, в різні епохи, розділені тисячоліттями. Через помилки в схемах і протоколах пробудження, плановане на ранні роки М41, в деяких випадках насправді відбулося набагато раніше, або йому взагалі ще належить трапитися. Найперші світи-гробниці пробудилися під час Великого Хрестового Походу, що пройшов через всю галактику. Одні світи прокинулися тоді, коли Нова Терра кинула виклик могутності Золотого Трону, або коли Апостоли Сліпого Царя вели свої жахливі війни. Інші так і не прокинулися. Навіть в кінці 41-го тисячоліття, мільярди Некронів як і раніше дрімають у своїх гробницях.

Перший контакт[ред.ред. код]

Перший зафіксований Імперіумом контакт з некронами був в 897.М41. Це був напад на Святилище 101 Сестер Адептус Сорорітас. Камери записали жорстоку битву між сестрами і невідомими скелетоподібними істотами, але запис був низької якості. Імперська комісія не знайшла залишків невідомих ворогів, так само як і тіл сестер. Після цього активність некронів зросла і було все більше фіксованих нападів. Людство зустрілося з новою загрозою.

Зброя та технології[ред.ред. код]

Найпоширеніша зброя некронів — гаусова гвинтівка (Gauss Flayer). Вони використовують математично неможливу (за підрахунками Адептус Механікус) технологію, яка дозволяє зброї знімати матерію атом за атомом. Саме тому найслабша зброя некронів може пробивати найміцнішу броню Імперіуму. Проблема у вивченні технологій некронів в тому, що неможливо захопити жоден клаптик тіла чи зброї некрона. При отриманні критичних пошкоджень, які сам некрон полагодити на полі бою не може, всі частини механізму телепортуються в склеп. Тому вивчення їх проводиться лише на відеозаписах чи на розповідях свідків. Зброя ближньго бою — прості леза, прикреплені до гвинтівок. Але сила їхніх ударів неймовірна. Хоча некрона важко побороти в ближньому бою, самі вони віддають перевагу стрільбі, проте деяки види роботів створені спеціально для ближнього бою. Між планетами та системами некрони перемщуються за допомогою телепортації, або використовуючи кораблі, швидші за світло, причому вони не використовують варп, як усі інші.

КТани[ред.ред. код]

У попередніх редакціях лише двоє з чотирьох відомих КТанів прокинулись. Потойбічний спав у сфері Дайсона серед зірок, а Дракон Порожнечі чекав на тих, хто його пробудить, в лабіринтах Марсу. У 6-й редакції кодексу Осколки К'тан - все, що залишилося від колись могутніх зоряних богів. Тепер це лише їхнє віддзеркалення, частинки енергії, що пережили зраду Некронів і в свою чергу були ними поневолені. Більшість з них тепер нездатні самостійно діяти без відповідного наказу. Якщо осколок К'тан бунтує, або надзвичайно розвивається в рамках свого тіла, тоді автоматично активуються захисні механізми, які затягують істоту назад в її гробницю. Навіть з усіма цими заходами обережності Некрони побоюються використовувати осколки К'тан в битві. Навіть в ослабленому і повністю скутому стані осколки К'тан представляють істот практично безмежної сили. Вони можуть створювати енергетичні розряди, керувати свідомістю нижчих істот, маніпулювати перебігом часу і виганяти ворогів у альтернативні реальності. Єдиний спосіб знищити К'тан - пробити його некродерміс, тіло з живого металу, де укладена його сутність. Якщо некродерміс розірваний, осколок К'тан вибухає У той час як багато осколки К'тан тепер дійсно перебувають на службі у Некронів, це анітрохи не означає, що останнім підпорядкований весь їхній пантеон. Чутки про схожих на К'тан істот можна зустріти по всій галактиці.
В 6-й редакцій відомі такі К'Тани:

 • Мепхет'ран, Обманщик
 • Аза'город, Той, хто несе Ніч
 • Лаш 'уддра, Незліченний Рій
 • Ог'дріада, Воскресаючий
 • Цара'нога, Потойбічний
 • Іггра'нья, Формувач
 • Ньядра'зата, Палаючий
 • Маг'ладрот, Дракон Порожнечі
 • Лланду'гор, Освіжовувач

Додатки[ред.ред. код]

Планети-гробниці[ред.ред. код]

 • KVX-193
 • Анжеліс — присутня в грі «Горка Морка»
 • Гідрін
 • Голда
 • Дамнос
 • Дотон
 • Дюнен II
 • Жорос
 • Интерус Прайм
 • Каурава 3
 • Кронус
 • Ктелмакс
 • Лириакс — назва місця знаходження К'тана Потойбічного мовою Эльдар.
 • Лорн V
 • Малбеде
 • Марс
 • Маедракс
 • Медуза 7
 • Наогедон
 • Павоніс
 • Святилище 101
 • Сенешаль II
 • Сіміа Оріхалки
 • Скайзіа. Орки поцупили телепортатори.
 • Тамара
 • Труан IX
 • Евангель
 • Екскальпия

Календар подій[ред.ред. код]

 • 666.М41 Юктан: Ескадра «Зірка» була знищена, можливо, кораблем-збирачем
 • 783.М41 Ельдрад Ультран, Ясновидець Ультве передбачив, як флот Імперських Експлораторів через свою тупість пробудили гробницю Некронів на мертвій планеті Маедракс. Швидко зреагувавши, Ельдари знищили Імперські кораблі до того, як ті дісталися Маедракса, тим самим, попередив пробудження Некронів. Як тільки ельдари відійшли, вони вступили в конфлікт з космічними десантниками ордену Кровавих Ангелів, які були відправлені на пошуки експедиції.
 • 796.М41 Адинбур Прайм: Засада на патрульну групу «Тайрінс», Військовий флот Артеміс прислав підкріплення та закінчив конфлікт.
 • 797.М41 «Великі Жнива на Єлесі»
 • 897.М41 Фортеця-монастир на Святилищі 101 і всі Сестри Битви на цій планеті були знищені Некронами. Ніхто не вижив, залишилися лише докази природи винуватців.
 • 963.М41 Ультрамарини вступили в конфлікт з Тау за контроль над планетою Малбеде. Коли конфлікт розбудив гробниці Некронів, Ультрамарини та Тау об'єдналися для знищення Некронів. Марнеус Калгар дав наказ на Екстермінатус, дозволивши Тау евакуюватися з планети до бомбардування.
 • 3.481.925.M41 Бійня на Гакалі.
 • 962.М41 Інцидент на Боре Кульпе: Після того, як Корабель-Збирач класу «Коса» та легкий крейсер класу «Саван» були помічені поряд з Боре Кульпе, розвідка Космічних Вовків доповіла, що населення планети повністю зникло.
 • 992.М41 Безліч контактів з патрульними кораблями сегменту Пасіфікус.
 • 996.М41 Інцидент на Боре Кульпе: Тільки спостереження. Бою не було.
 • 998.М41 Марсіанський Гамбіт.
 • 0.342.999.M41 — Магос Трантор теоретично вивчив зброю Некронів
 • 987999.М41 Некрони атакували систему Кіпра Сегентус — перший інцидент в радіусі 2000 світлових років від Терри.
 • 999.М41 — пробудження Того, Хто Несе Ніч.
 • 017.M42 — інцидент в секторі Агріпіна, в якому був помічений крейсер класу «Копеш»

Цитата[ред.ред. код]

«Якби навіть ми були б по шию в орках, з крутами та ельдар на десерт, я б повернувся до них задом, аби вбити хоч одного некрона. Я вже зустрічався з ними раніше, і, повірте, вони — найбільша загроза Галактиці».

Комісар Каїн, 597-ий Вальхалський.

Посилання[ред.ред. код]

Флаф некронів. (рос.)