Нью-Йоркська фондова біржа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нью-Йоркська фондова біржа
Тип фондова біржа
Заснування 1792
Штаб-квартира США Уолл-стрит, Нью-Йорк, США
Галузь фондовий ринок
Сайт http://www.nyse.com/

Нью-Йоркська фондова біржа (НЙФБ, англ. New York Stock Exchange (NYSE)) — головна фондова біржа США, найбільша фондова біржа у світі, друга у світі за кількістю зареєстрованих компаній. На біржі визначається всесвітньо відомий індекс Доу-Джонса для акцій промислових компаній (англ. Dow Jones Industrial Average) , а також індекси NYSE Composite і NYSE ARCA Tech 100 Index.

Загальна капіталізація компаній, акції яких торгуються на НЙФБ, на кінець 2006 р. склала $25 трлн. [1].

Історія[ред.ред. код]

Біржа заснована 17 травня 1792 року, коли 24 нью-йоркських брокера, що працювали з фінансовими інструментами і укладали угоди, як і їхні лондонські колеги, в кав'ярнях (найвідоміша кав'ярня «Тонтін»), підписали «Угоду під платаном» (англ. Buttonwood Agreement) про створення Нью-Йоркської фондової біржі.

З 1975 року стала некомерційною корпорацією, що належить своїм 1366 індивідуальним членам (це число незмінне з 1953 року). Місця членів можуть продаватися, вартість одного місця зараз доходить до 3 мільйонів доларів США.

На початку березня 2006 року NYSE завершила злиття з електронною біржею Archipelago Holdings і вперше за свою історію запропонувала акції інвесторам, ставши, таким чином, комерційною організацією. Торги акцій NYSE Group ведуться на самій біржі; капіталізація станом на 5 грудня 2007 року становила $ 22,6 млрд.

На початку червня 2006 року було оголошено про майбутнє злиття Нью-Йоркської фондової біржі з європейською фондовою біржею Euronext. Це злиття відбулося 4 квітня 2007 року.[2]

29 жовтня 2012 року торги на біржі було призупинено у зв'язку з наближенням урагану Сенді[3]

Діяльність[ред.ред. код]

«Трейдери на підлозі» в Нью-Йоркській фондовій біржі. Для кожної з тисяч цінних паперів є свій окремий торгівельний центр, своя «яма».

На біржі здійснюються операції з акціями та іншими цінними паперами. На біржі котируються цінні папери більш ніж 3 тисяч (2008) компаній. Загальна капіталізація компаній, що торгуються на NYSE, до кінця 2006 р. склала $ 26,5 трлн.

Рада директорів NYSE включає Голову, Президента, 10 членів біржі та 10 представників ділових кіл.

Будівля біржі розташована на знаменитій вулиці Уолл-стріт за адресою Wall Street, 11.


Лістинг NYSE[ред.ред. код]

На Нью-Йоркській біржі для проходження лістингу треба мати показники не нижче:

  • Дохід до виплати податків за останній рік - $2,7 млн
  • Прибуток за 2 попередніх роки - $3,0 млн
  • Чиста вартість матеріальних активів - $18,0 млн
  • Кількість акцій у публічному володінні - на $1,1 млн
  • Курсова вартість акцій - $19,0 млн
  • Мінімальна кількість акціонерів, які володіють 100 акціями і більше, - не менше 2 000 осіб
  • Середньомісячний обсяг торгівлі акціями даного емітента повинен становити не менше $100 000 протягом останніх 6 місяців.


Примітки[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]