Смерть Ахіллеса (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Смерть Ахіллеса»
Обкладинка російського видання
Автор Борис Акунін
Назва мовою оригіналу рос. Смерть Ахиллеса
Країна Росія
Мова російська
Серія Пригоди Ераста Петровича Фандоріна
Тема замовне вбивство
Жанр детектив
історичний
Видавництво Росія: Захаров
Видано 1998 рік
Перекладач(і) немає
Попередній твір Левіафан
Наступний твір Особливі доручення

«Смерть Ахіллеса» (детектив про найманого вбивцю) — роман російського письменника Бориса Акуніна, четверта частина з серії «Пригоди Ераста Фандоріна». Вперше видана 1998 року в Москві. Перекладу українською мовою немає.

Сюжет[ред. | ред. код]

1882 рік. Двадцятишестилітній Фандорін та його слуга Маса, японець, якому Ераст Петрович Фандорін врятував життя, прибувають до Росії в Москву. Ераст провів чотири роки в Японії, де служив у дипломатичному відомстві Російської імперії. Фандорін зупиняється у готелі «Дюсо», де дізнається, що тут зупинився на кілька днів його давній бойовий побратим у російсько-турецькій війні Михайло Соболев (реального історичного прототипа звали Михайло Скобелев), якого також звали «білим генералом» та «російським Ахіллесом».

Фандорін вирішив зустрітися з Михайлом, проте виявилося, що генерал помер у себе в номері вночі. Розтин тіла виявив, що Соболев помер від серцевого нападу. Та чи насправді це так?

Ерасту Петровичу наказують таємно провести розслідування причини смерті «білого генерала».

Історичний контекст[ред. | ред. код]

Образ генерала Соболєва заснований на образі білого генерала Михайла Скобелєва. Скобелєв раптово помер від серцевого нападу в 1882 році за обставин, подібних до описаних у романі (під час зустрічі з повією). Повідомлення в пресі про його смерть піддавалися жорсткій цензурі, що породило безліч конспірологічних теорій, деякі з яких стосувалися самого царя Олександра III.

Губернатор Москви, князь Долгорукий, заснований на князі Володимирі Андрійовичі Долгорукові, генерал-губернаторі Москви в 1865- 1891 роках. Великий князь Кирило Олександрович, брат царя, очевидно, є вигаданою версією реального молодшого брата Олександра III, Володимира Олександровича.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]