IBM Watson

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Watson'а («розумніша планета» IBM)[1]

Watson — комп'ютерна система штучного інтелекту, що здатна відповісти на питання, задані природною мовою[2]. Watson розроблена в рамках проекту IBM DeepQA, який був проведений дослідницькою групою, очолюваною науковим керівником Девідом Феруччі (David Ferrucci). Watson названий на честь першого президента IBM Томаса Дж. Вотсона (англ. Thomas J. Watson)[3][4].

В рамках цього проекту компанія почала застосовувати аналітичну програму Watson Analytics, що прогнозує, наскільки той чи інший працівник буде корисним в майбутньому та пропонує видавати йому премії за майбутні заслуги. Watson Analytics звертає увагу на досвід та проекти співробітника, щоб визначити його потенційні навички та якості, які можуть знадобитися IBM у майбутньому. Також у полі зору — чи відвідував працівник внутрішні тренінги та семінари. Поки оцінку Watson враховують, лише коли виникає питання премій, гонорарів та підвищення[5].

9 травня 2023 року, за повідомленням агентства Reuters, корпорація IBM запустила нову платформу штучного інтелекту та даних Watsonx, яка допоможе компаніям інтегрувати штучний інтелект у свій бізнес. «Запуск нової платформи штучного інтелекту відбувся через десять років після того, як програмне забезпечення IBM під назвою Watson привернуло увагу завдяки перемозі в ігровому шоу Jeopardy. IBM тоді заявила, що Watson може «вивчати» і обробляти людську мову. Але висока вартість Watson на той час зробила його використання складним завданням для компаній», - наголошено в повідомленні. Використовуючи Watsonx.ai, користувачі також можуть перевіряти та розгортати моделі, а також відстежувати їх після розгортання, консолідуючи свої різні робочі процеси, додали в компанії[6][7].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. IBM Watson: The Face of Watson на YouTube
  2. DeepQA Project: FAQ, IBM Corporation, архів оригіналу за 29 червня 2011, процитовано 11 лютого 2011
  3. Hale, Mike (8 лютого 2011), Actors and Their Roles for $300, HAL? HAL!, The New York Times, архів оригіналу за 29 березня 2012, процитовано 11 квітня 2011
  4. The DeepQA Project, Research.ibm.com, архів оригіналу за 29 червня 2011, процитовано 18 лютого 2011
  5. У IBM визначають майбутні досягнення працівників та дають за них премії наперед. Tokar.ua (укр.). 30 липня 2018. Архів оригіналу за 30 листопада 2018. Процитовано 30 листопада 2018.
  6. IBM unveils new watsonx, AI and data platform. // By Jane Lee. May 9, 20231:14 PM GMT+3
  7. IBM запустила Watsonx: чи замінить менеджерів нова ШІ-платформа. // Діденко Сергій. 10.05.2023, 22:26

Посилання[ред. | ред. код]

Архів Jeopardy![ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]