SIM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Політ телескопа SIM в поданні художника

Space Interferometry Mission — Місія інтерферометрії простору, також відома як SIM-Lite (раніше відома як SIM PlanetQuest) була планованим космічним телескопом, який розроблявся американським космічним агентством (NASA), спільно з Northrop Grumman.

Загальний опис[ред.ред. код]

Однією з основних оголошених цілей місії був пошук екзопланет розміром з Землю. Проект створювався НАСА в Лабораторії (JPL) в Пасадіні, штат Каліфорнія.

На додаток до дослідження позасонячних планет, SIM повинен був допомогти вченим побудувати карту галактики Чумацький Шлях. Іншим важливим завданням був збір даних для визначення мас для конкретних типів зірок і просторового розподілу темної матерії в Чумацькому Шляху і в місцевій групі галактик. Останнє завдання повинно було бути вирішена шляхом вимірювання галактичного руху.

Космічний апарат повинен був використовувати оптичний інтерферометр для досягнення цих та інших наукових цілей. Цей метод збирає світло з декількома дзеркалами (в разі SIM їх буде два), що діє в якості одного великого дзеркала.

Місія SIM Lite спочатку була запланована на початок 2005 року, але в результаті постійного скорочення бюджету дата запуску була відкладена принаймні до 2015 р. Потім НАСА встановила попередню дату запуску до року 2015. У серпні 2010 року, на конференції з розгляду програми довгострокових досліджень НАСА, було рекомендовано звернути всі роботи за проектом SIM-карти. Фінансування проекту з боку NASA було припинено у вересні 2010 року, до кінця 2010 року проект SIM був ліквідований.[1] Можливо, зроблені дослідження послужать базою для інших проектів з дослідження екзопланет.

Плани місії[ред.ред. код]

Після старту апарат передбачалося направити на відстань 82 млн км від Землі. На це в нього пішло б п'ять з половиною років. Після прибуття він повністю розгортав свою антену і сонячні батареї. Потім учені налаштували б калібрування інтерферометра, це зайняло б кілька місяців. Саме після калібрування телескоп був би готовий до роботи.

За час польоту SIM Lite повинен був здійснювати практично безперервний ряд наукових досліджень. Дані, отримані SIM повинні були зберігатися на його борту і повертатися на Землю кілька разів на тиждень.

Див. також[ред.ред. код]

Інтернет-ресурси[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]