Попіл: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 7: Рядок 7:
У [[Промисловість|промисловості]] [[Промисловість будівельних матеріалів|будівельних матеріалів]] попіл використовується для виробництва деяких видів [[бетон|бетону]]. З попелу деякого вугілля видобувають рідкісні та розсіяні елементи, наприклад [[германій]] і [[галій]].
У [[Промисловість|промисловості]] [[Промисловість будівельних матеріалів|будівельних матеріалів]] попіл використовується для виробництва деяких видів [[бетон|бетону]]. З попелу деякого вугілля видобувають рідкісні та розсіяні елементи, наприклад [[германій]] і [[галій]].


У [[Сільське господарство|сільському господарстві]] попіл широко застосовують як [[добриво]], що містить [[калій]] у формі [[поташ|поташу]] (K2CO3), легкорозчинного у воді і доступного рослинам з'єднання. У попелі знаходяться і інші мінеральні речовини, необхідні рослинам, - [[фосфор]], [[кальцій]], [[магній]], [[сірка]], [[бор]], [[манган]] та інші макро- і мікроелементи. Високий вміст вуглекислого кальцію в попелі сланців і торфу дозволяє використовувати його для зниження [[Кислотність ґрунтів|кислотності ґрунтів]].
У [[Сільське господарство|сільському господарстві]] попіл широко застосовують як [[добриво]], що містить [[калій]] у формі [[поташ|поташу]] (K2CO3), легкорозчинного у воді і доступного рослинам з'єднання. У попелі знаходяться і інші мінеральні речовини, необхідні рослинам, - [[фосфор]], [[кальцій]], [[магній]], [[сірка]], [[бор]], [[манган]] та інші макро- і мікроелементи. Високий вміст вуглекислого кальцію в попелі сланців і торфу дозволяє використовувати його для зниження [[Кислотність ґрунтів|кислотності ґрунтів]].<ref>[http://bse.sci-lib.com/article047887.html Попіл]{{ref-ru}}</ref>


== Посилання ==
== Посилання ==

Версія за 09:48, 2 лютого 2012

Попіл (рос. пепел, зола, англ. ash, нім. Asche)  — легка пилоподібна сіра (рідко чорна або біла) маса, яка залишається після згоряння чого-небудь. [1] Окремо розрізняють вулканічний попіл.

При горінні органічної речовини, наприклад деревини, соломи, їхні азот, водень та вуглець перетворюються в летючі з'єднання (вуглекислоту, воду та ін.) при сприянні кисню повітря, а почасти і свого. Мінеральні ж речовини, як вогнетривкі, залишаються, зазнаючи тільки деякого розкладання. [2]

Вміст попелу в кам'яному і бурому вугіллі знаходиться в межах приблизно від 1 до 45% та більше, в горючих сланцях - від 50 до 80%, в паливному торфі - від 2 до 30%, у дровах - зазвичай менше 1%, в рослинному паливі ін видів - від 3 до 5%, в мазуті - частіше до 0,15%, але іноді вище.

У промисловості будівельних матеріалів попіл використовується для виробництва деяких видів бетону. З попелу деякого вугілля видобувають рідкісні та розсіяні елементи, наприклад германій і галій.

У сільському господарстві попіл широко застосовують як добриво, що містить калій у формі поташу (K2CO3), легкорозчинного у воді і доступного рослинам з'єднання. У попелі знаходяться і інші мінеральні речовини, необхідні рослинам, - фосфор, кальцій, магній, сірка, бор, манган та інші макро- і мікроелементи. Високий вміст вуглекислого кальцію в попелі сланців і торфу дозволяє використовувати його для зниження кислотності ґрунтів.[3]

Посилання