Євреї в Намібії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Євреї в Намібії є етнічною меншиною. Основна маса складається переважно з нащадків єврейських торговців, які приїхали в Намібію з Південної Африки.

Історія[ред. | ред. код]

Першими євреями, які влаштувалися в Намібії, були брати де Пас. У 1861 році брати Де Пас заснували в місті Помона компанію «Помона». Після того, як у 1884 році територія Намібії була включена до складу колонії Німецька Південно-Західна Африка, кількість євреїв в Намібії значно зросла. Це було пов'язано з підйомом економіки даного регіону. Однак, за законами Німеччини того часу в Намібії не могло проживати понад 100 євреїв. Більшість євреїв у той час мешкало в Свакопмунді. Після поразки Німецької імперії в Першій світовій війні Ліга Націй віддала Намібію під мандат Південно-Африканського Союзу. Єврейське населення Намібії мало тісні зв'язки з євреями в Південній Африці. Незабаром кількість євреїв в Намібії почала збільшуватися. У 1965 році в Намібії (в основному у Віндгуку) вже налічувалося близько 400-500 євреїв, що становило на той час близько одного відсотка від загальної чисельності білого населення в Намібії[1]. Євреї відігравали значну роль на політичній арені Намібії, до проголошення незалежності цією країною. Так, мером Віндгука три рази ставали представники єврейської національності, один був обраний депутатом в Національну асамблею Намібії[2].

Сучасне становище[ред. | ред. код]

Після того як 21 березня 1990 року Намібія стала незалежною країною, кількість білого населення різко скоротилася. В даний момент на території Намібії проживає близько 100 євреїв[3]. В основному євреї проживають у Віндгуку в кварталі, побудованому для них в 1917 році, там є синагога і общинний зал. Невелика громада з 12 єврейських сімей проживає в місті Кітмансхуп[1].

У 1994 році Ізраїль і Намібія встановили дипломатичні відносини[1].

Відомі представники[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Namibia Virtual Jewish History Tour (en). www.jewishvirtuallibrary.org. Процитовано 2018-02-07. 
  2. New Page 1. www.africanjewishcongress.com. Процитовано 2018-02-07. 
  3. Dan Slater (2008-06-12). A Bar Mitzvah in Namibia: Checking In On Kobi Alexander (en). WSJ. Процитовано 2018-02-07. 
  4. World Jewish Congress. World Jewish Congress (EN). www.worldjewishcongress.org. Процитовано 2018-02-07.