Іван Тодоров Странски

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іван Странскі
Народився 18 квітня 1886
Сливен, Болгарія
Помер 29 жовтня 1959
Софія Болгарія
Громадянство
(підданство)
Flag of Bulgaria (1948-1967).svg Болгарія
Діяльність агроном, ґрунтознавець
Сфера інтересів Рослинництво, землеробство
Заклад Софіївський університет
Науковий ступінь Професор
Член Болгарська академія наук

Іван Тодоров Странскі (болг. Иван Тодоров Странски) (18 квітня 1886, Сливен Болгарія — 29 жовтня 1959, Софія Болгарія) — болгарський рослино- і ґрунтознавець, член Болгарської АН (1943—59).

Біографія[ред. | ред. код]

Народився Іван Странскі 18 квітня 1886 року у Сливені. Через деякий час переїжджає у Київ, де вступає на природознавчий факультет КиївДУ, котрий він закінчив у 1911 році. У процесі навчання у КиївДУ, Іван Тодоров мріяв поступити у МДУ на агрономічний факультет і це йому вдається зразу ж після закінчення КиївДУ, у 1911 році, провчившись ще три роки Іван Тодоров закїнчує МДУ. У 1914 році повертається у Болгарію і вирішує пов'язати своє життя з Софією. Після приїзду у Софію Іван Тодоров почав активний план по створенню агрономічного факультету і лише у 1920 році даний факультет вдається відкрити у складі СофДУ. У 1921 році Іван Тодоров обраний на посаду завідувача кафедрою спільного землеробства вищого сільськогосподарського інституту у Софії і пропрацював на даній посаді 31 рік, при цьому у 1929 році він був обраний професором даного інституту. У 1940 році Іван Тодоров заснував інститут землеробства Болгарської АН і уже у 1947 році даний інститут був урочисто відкритий, а Іван Тодоров був обраний його першим директором і очолював інститут до самої смерті.

Building in Sofia where Ivan Todorov Stranski lived.jpg

Помер Іван Странскі 29 жовтня 1959 року у Софії.

Наукові роботи[ред. | ред. код]

Основні наукові роботи присвячені землеробству і рослинyицтву. Іван Тодоров — автор переважної більшості наукових робіт.

  • Вивчав агротехніку і історію культурних рослин Болгарії.
  • Дослідив специфіку типу ґрунту — смолницю.

Наукові праці[ред. | ред. код]

  • Біологи. Біографічний довідник.— Київ.: Наук. думка, 1984.— 816 с.: іл

Посилання[ред. | ред. код]

  • Іван Странскі на сайті Знамениті, великі, геніальні люди.