Ікар-ДЛАУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Ікар-ДЛАУ»
Логотип ФК «Ікар-ДЛАУ»
Повна назва Футбольна команда «Ікар»
Державної льотної
академії України
Коротка назва «Ікар-ДЛАУ»
Засновано 1960
Населений пункт Кропивницький, Україна
Стадіон «Ікар»
Ліга Чемпіонат Кропивницького
2014 2-ге
Домашня
Виїзна


«Іка́р-ДЛА́У» — аматорський футбольний клуб з міста Кропивницького.

Історія[ред. | ред. код]

Попередні назви[ред. | ред. код]

СРСР[ред. | ред. код]

Команда «Ікар» була створена 1960 року Кіровоградською школою вищої льотної підготовки цивільної авіації. Її гравцями стали курсанти та працівники школи. Разом з тим при школі була створена необхідна матеріально-спортивна база: побудований стадіон, спортивні та тренажерні зали.

Команда почала брати участь у міських та обласних змаганнях, а також в Універсіадах серед навчальних закладів Міністерства цивільної авіації СРСР та змаганнях ЦС ДСО «Спартак». Великий вклад у становлення команди у другій половині 1970-х і початку 1980-х років вніс колишній викладач кафедри фізичного виховання Олександр Веремєєв.

З розвалом СРСР через скрутне фінансове положення команда перестала виступати в чемпіонатах.

Україна[ред. | ред. код]

1994 року навчальний заклад, реорганізований в Державну льотну академію України, та виробничо-комерційна фірма «МАКБО-94» відновили діяльність клубу, давши йому назву «Ікар-МАКБО-94». Президегтом клубу став власник фірми «МАКБО-94» Сергій Васильович Бориско, який зробив великий внесок у розвиток студентського футболу[1].

З цього часу команда стала брати участь у кубку та чемпіонаті Кіровоградської області по першій групі. Крім того, при кафедрі фізичної та психофізіологічної підготовки відкриваються навчальні групи дітей з футболу, які створюють молодіжну команду.

Восени 1999 року команду очолив новий головний тренер Даренко В.В. і начальник команди Коваленко Л.Т. У 1999 і 2000 роках команда стає срібним призером чемпіонату області. У 2000 році вперше завойовує Кубок області, а в 2001 році, в рік 50-річчя академії, робить дубль, завоювавши Кубок і став чемпіоном області.  Це досягнення клуб повторив і наступного року, а потім ще двічі поспіль ставав чемпіоном області.  

2004 року, ставши чемпіонами ВНЗ України, клуб представляв студентський футбол країни на Чемпіонаті Європи в Бельгії (м. Антверпен), де зайняли почесне 5 місце серед 25 команд[2].

В цей же час команда виступала і на загальнонаціональних змаганнях, таких як чемпіонати ААФУ 1998/1999, 2002, 2003 років та кубки ААФУ 2000, 2007 років, проте в жодному з них не досягла високих результатів.

Після смерті Сергія Бориска в 2004 році в команди починається спад, вона втрачає місце в чемпіонаті області. В сезоні 2005 року команда протягом всього другого кола грає в чемпіонаті області поза заліком[3], а група гравців на чолі з тренером Вадимом Даренком перейшли до «Зірки»[4]. З 2006 року команда виступає в нижчому за класом чемпіонаті Кіровограда, щосезону борючись за чемпіонство. Тричі (у 2006, 2007 та 2011 роках) це їй вдавалось.

Досягнення[ред. | ред. код]

Відомі гравці[ред. | ред. код]

Футболісти клубу, що виступали у вищій лізі України чи інших країн:

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]