Інститут астрофізики імені Макса Планка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інститут астрофізики
імені Макса Планка
нім. Max-Planck-Institut für Astrophysik
MPA
MPI-Astrophysik 2016-08-15 1.jpg
Засновано 1991
Розташування Гархінг, Німеччина
Співробітників 120
Приналежність Товариство імені Макса Планка
Сайт Офіційний сайт(нім.)
CMNS: Інститут астрофізики імені Макса Планка у Вікісховищі

Інститут астрофізики імені Макса Планка (нім. Max-Planck-Institut für Astrophysik, MPA) — науково-дослідний інститут у місті Гархінг, Німеччина. Він є частиною товариства Макса Планка.

Інститут астрофізики імені Макса Планка було засновано як Інститут фізики та астрофізики Макса Планка в 1958 році та розділено на Інститут астрофізики імені Макса Планка та Інститут фізики імені Макса Планка в 1991 році. У 1995 році група чисельної теорії відносності перейшла до Інституту гравітаційної фізики імені Макса Планка.

MPA є одним із кількох Інститутів Макса Планка, які спеціалізуються на астрономії та астрофізиці. Інші — Інститут позаземної фізики Товариства Макса Планка в Гархінзі (розташований поруч із MPA), Інститут астрономії імені Макса Планка в Гейдельберзі, Інститут радіоастрономії імені Макса Планка в Бонні, Інститут дослідження сонячної системи імені Макса Планка в Геттінгені та Інститут гравітаційної фізики Макса Планка (він же Інститут Альберта Ейнштейна) у Голмі.

Інститут розташований поруч із Інститутом позаземної фізики Товариства Макса Планка, а також штаб-квартирою Європейської південної обсерваторії. Він також тісно співпрацює з Мюнхенським університетом Людвіга-Максиміліана та Мюнхенським технічним університетом.

У будь-який момент часу в інституті працює близько 50 науковців, навчаються понад 30 аспірантів і гостюють близько 20 запрошених науковців (в кожному році близько 60 відвідувачів залишаються довше, ніж на 2 тижні).

Станом на 2021 рік чотирма директорами MPA є Сельма де Мінк, Гіневера Кауфманн, Ейчиро Коматсу і Фолькер Шпрингель[1].

Попередні директори: Людвіг Бірманн (1958—1975), Рудольф Кіппенхан (1975—1991), Саймон Вайт (1994—2019), Рашид Сюняєв (1995—2018), Вольфганг Хіллебрандт (1997—2009) і Мартін Асплунд (2007—2011)[2].

При інституті діє Міжнародна дослідницька школа Макса Планка (IMPRS, англ. The International Max Planck Research School) з астрофізики, яка готує докторів філософії з астрофізики. Школа співпрацює з Мюнхенським університетом Людвіга-Максиміліана.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Research. Max Planck Institute for Astrophysics, Science. Процитовано 20 травня 2021. 
  2. 50 Years of Theoretical Astrophysics An excerpt from the brochure commemorating the 50th anniversary in 2008 The Founding Years under the Direction of Ludwig Biermann. Max Planck Institute for Astrophysics, History. Процитовано 20 травня 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]