Інґеборґа Еріксдоттір Норвезька

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інґеборґа Еріксдоттір Норвезька
Народилася1297[1][2]
Норвегія
Померла1357[1]
Швеція
Країна Швеція
Норвегія
Діяльністьполітична діячка
Знання мовшведська
Титулгерцогиня[d] і принцеса
РідHouse of Sverred
БатькоЕйрік II[3]
МатиIsabel Bruced
Брати, сестриМаргарет I
У шлюбі зValdemard

Інґеборґа Еріксдоттір Норвезька (норв. Ingebjørg Eiriksdatter; 1297—1357) — норвезька принцеса та шведська герцогиня. Вона була герцогинею Упландська, Еландська та Фінляндська. Будучи вдовою, вона мала місце в уряді регентства свого племінника Магнуса, який правив як король Швеції та Норвегії.

Сім'я

[ред. | ред. код]

Інгеборг була дочкою короля Норвегії Еріка II та Ізабели Брюс. Її батько Ерік II помер 15 липня 1299 року, коли Інґеборзі було один-два роки. Його наступником став його молодший брат Гокон V, оскільки він помер без синів. У 1300 році мати Інґеборґи влаштувала заручини своєї трирічної дочки з Джоном Маґнуссоном, графом Оркнейським (помер у 1311 році). Шлюб так і не відбувся; неясно, чи було розірвано заручини, чи він помер до її повноліття.

На подвійному весіллі 1312 року в Осло (ще один захід влаштувала її мати) Інгеборг вийшла заміж за молодшого брата шведського короля Бірґера, Вальдемара, герцога Фінляндського, а її молодша кузина Інґеборґа, єдина законна дитина короля Гокона V, вийшла заміж за старший брата Бірґера Еріка, герцога Седерманландського. До приданого старшої Інґеборґи входив острів Еланд, де вона час від часу згадувалася як герцогиня Еландська. У 1316 році у неї народився син, який, ймовірно, помер молодим.

У ніч з десятого на одинадцяте грудня 1317 року її чоловіка Вальдемара та його брата Еріка заарештували та заковали в ланцюги під час зустрічі зі старшим братом короля Бірґером в Нючепінґу. Під час ув'язнення свого чоловіка та шурина вона та її двоюрідна сестра та невістка Інґеборґи Гоконсдоттір стали лідерами послідовників своїх подружжя. 16 квітня 1318 року «дві герцогині Інґеборґи» уклали в Кальмарі договір з данським герцогом Крістофером Галланд-Самсьо та архієпископом Лундським Есгаром про звільнення своїх чоловіків і не укладати мир з королями Швеції та Данії до того, як вони погодяться на це. Дві герцогині пообіцяли виконувати обіцянки, які вони дали взамін, від імені своїх чоловіків. Пізніше того ж року було підтверджено, що їхні чоловіки померли. Вони або померли від голоду, або були вбиті.

Вдівство

[ред. | ред. код]

Таким чином, «дві герцогині Інгеборг» згадуються одного разу в 1318 році як діючі від уряду разом із Матсом Кеттільмундссоном. Тоді здається, що на той час Інґеборґа мала місце в уряді опікуна неповнолітнього сина її двоюрідної сестри Інґеборґи, короля Маґнуса, хоча немає списку цих членів і жодних інших доказів того, що вона насправді була в ньому. Її невістка дійсно залишалася могутньою політикинею протягом десятиліть. Інґеборґа Еріксдоттір називалася герцогинею Еландською принаймні з 1340 року, пережила свого покійного чоловіка ще довго після його смерті та залишилася в Швеції до власної смерті.

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]