Італійська Рив'єра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Італійська Рів'єра (італ. Riviera ligure) — вузька смуга узбережжя між Лігурійським морем та гірською грядою, утвореною Приморськими Альпами і Апеннінськими горами, що простягнулася від кордону із Францією та Французькою Рів'єрою до кордону Тоскани.

У центрі Італійської Рив'єри розміщений порт Генуя, який поділяє її на західну — Рів'єра-ді-Поненте, і східну — Рів'єра-ді-Леванте, частини. Таким чином, рив'єра включає практично все узбережжя регіону Лігурія.

Італійська Рив'єра відома своїм м'яким кліматом, чарівною старовиною морських портів та красою пейзажів, що зробило її популярним пунктом туристичних маршрутів із часів Байрона та Шеллі.

На цій території розташовується багато всесвітньо відомих міст — крихітний Портофіно, п'ять міст Чінкве-Терре, фешенебельні курорти Сан-Ремо, Рапалло та ін.

Частина Рів'єра-ді-Поненте із центром у місті Савона називається «Рів'єра делле Пальмі» (буквально «Пальмова Рів'єра»), а частина з центром у Сан-Ремо — «Рів'єра дей Фьорі», на честь здавна сформованої тут промисловості квітництва.