Австралійська атестаційна комісія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австралійська атестаційна комісія
Тип вікова класифікація фільмів
система оцінювання вмісту відеоігор[d] і організація
Засновано 1970
Штаб-квартира Flag of Australia.svg Австралійський Союз
Сайт classification.gov.au

CMNS: Австралійська атестаційна комісія на Вікісховищі

Австралійська атестаційна комісія (англ. Australian Classification Board) - офіційний класифікаційний орган, сформований урядом Австралії в 1970 р. і з цього часу займається класифікацією фільмів, відеоігор і публікацій, призначених для громадського показу, продажу або оренди в Австралії. Австралійська Атестаційна Комісія спочатку входила в Офіс класифікації фільмів і літератури, який був розпущений в 2006 р.. Адміністративну підтримку Комісії тепер надає Департамент Генерального Прокурора. Рішення, прийняті Комісією, можуть розглядатися Австралійською класифікаційною наглядовою Радою.

Організації[ред. | ред. код]

Атестаційна комісія - це затверджений законом орган, який виник на підставі Акта про Класифікації (Публікацій фільмів і комп'ютерних ігор) від 1995 р.. Цей акт також забезпечує базис для Національного Класифікаційного Коду, від якого залежить прийняття рішень. Оскільки державний і територіальний уряди несуть відповідальність за здійснення цензури і можуть уникати або ігнорувати національну схему класифікації, якщо вони того побажають, то будь-які зміни в національній класифікаційнії схемі повинні бути узгоджені всіма міністрами державної і територіальної цензури (зазвичай це генеральні прокурори). Незважаючи на це, у Південній Австралії все ще діє окрема Класифікаційна Рада, що може скасувати рішення національної класифікації в цьому штаті.

Атестаційна комісія сама по собі не піддає цензурі матеріал, вирізуючи з нього або роблячи якісь інші зміни. Однак вона в стані фактично цензурувати медіа, відмовляючись від класифікації та видачі рейтингу, тим самим роблячи інформацію нелегальної для оренди, показу та імпорту в Австралію.

Історія[ред. | ред. код]

У 1970 р. світ побачив новостворену систему рейтингів і федеральний орган під назвою Австралійська Атестаційна Комісія, створений для оцінки всіх фільмів (а пізніше, в 1994-м, і відеоігор), які приходять в Австралію. В перші роки існування системи виділяли чотири рейтинги: G - для «Загального показу»; NRC - «Не Рекомендується для Дітей»; M - для "Дорослої Аудиторії"; і R - для «Обмеженого показу». Пізніше NRC став PG, а R - R18+, рейтинги G і M збереглися.

У 1993 р. ААК ввела нову оцінку MA15+, щоб заповнити проміжок між M і R18+, за скарг на такі фільми як «Мовчання ягнят», які були дуже жорсткими для рейтингу M (не рекомендується для юної аудиторії, хоча перегляд дозволяється в будь-якому віці), але в той же час не так вже сильно впливають на глядача, щоб дати оцінку R18+ (від 18 і старше).

У 1994 р. відбулося введення Офісу Класифікації Фільмів і Літератури (Office of Film and Literature Classification). Office of Film and Literature Classification був вище Австралійської Атестаційної Комісії. У 2005 Office of Film and Literature Classification був розпущений, а Австралійська Атестаційна Комісія передана Департаменту Генерального прокурора.

У відношенні до матеріалу, що показують по телебаченню, є певні обмеження щодо класифікації програм у вільному ТБ. Програми з категорії P (дошкільнята) і C (діти) головним чином йдуть вранці й опівдні, коли їх можуть дивитися юні глядачі. Передачі, що потрапили під категорії від G до PG, можна показувати в будь-який час протягом дня (програми з рейтингом PG виходять в ефір після 9 вечора). Хоча раніше PG-передачі можна було показувати тільки в проміжку між 21:00 і 3:00 у будній день і після 19:30 в будь-який вихідний до 6 годин наступного ранку. Програми з категорії М можна показувати лише протягом 00:00-3:00 ночі, за винятком періоду шкільних канікул в Новому Південному Уельсі, і після 20:30 у будь-який вихідний до 5 годин наступного ранку. І нарешті, передачі з рейтингом МА15+ не можна показувати в будні дні і до 21:00 у будь-який вихідний до 4 годин наступного ранку.

Класифікація фільмів і відеоігор[ред. | ред. код]

Ознайомлення[ред. | ред. код]

Всі рейтинги представлені нижче винятково для ознайомлення - вони не вводять юридичних обмежень для доступу до розповсюдження будь-якого матеріалу.

OFLC small E.svg Exempt for classification.png

E (Звільнено від Класифікації) - Тільки дуже специфічні типи матеріалу (включаючи освітній і прямі записи вистав) можуть бути звільнені від класифікації, і матеріал не може містити нічого, що може призвести до оцінки М або вище. Розмір звільнення може бути визначений дистриб'ютором або експонентом (з самооцінкою) без необхідності представляти продукт в Атестаційну Комісію для сертифікації. Фільми оцінені, як звільненні не можуть використовувати офіційне маркування, хоча рекомендується, щоб фільми і комп'ютерні ігри, оцінені як звільнені, мали напис: «Цей фільм/комп'ютерна гра звільнений(а) від класифікації». Це означає, що вибраному матеріалу неможливо дати рейтинг.

Australian OFLC G tag logo.svg OFLC General.svg

G (Загальний показ) - Ці фільми і комп'ютерні ігри призначені для загальної аудиторії.

Зміст дуже помірний у своєму впливі на глядача.

Ця оцінка еквівалентна рейтингом G у MPAA і U у BBFC.

PG classification tag from OFLC.svg OFLC PG.svg

PG (Рекомендується присутність батьків) - Ці фільми і комп'ютерні ігри містять матеріал, який може збентежити або засмутити молодших глядачів.

Зміст помірний у своєму впливі.

Еквівалент рейтингом PG у MPAA і BBFC.

Australian OFLC M logo.svg OFLC M.svg

M (Рекомендується для дорослої аудиторії) - Ці фільми і комп'ютерні ігри містять матеріал, що вимагає зрілий погляд на речі, але все ж таки недостатньо сильний для юних глядачів.

Зміст має середній вплив.

Еквівалент рейтингом PG-13 у MPAA і 12A/12 у BBFC.

Обмежене[ред. | ред. код]

На відміну від вищевикладеного, наступні класифікації юридично обмежені - тобто продавати чи показувати такі матеріали людині, молодше відповідного вікового ліміту, є порушенням закону.

MA 15+ classification tag from OFLC.svg

MA15+ (Тільки в Супроводі Дорослих) - Зміст вважається невідповідним для показу підліткам молодше 15 років. Люди молодші цього віку можуть легально придбати або показати контент з рейтингом MA15+ тільки під наглядом дорослого опікуна. Це юридично обмежена категорія.

Зміст має сильний вплив.

Еквівалент рейтингом R у MPAA і 15 у BBFC.

OFLC small E.svg, Australian OFLC G tag logo.svg, PG classification tag from OFLC.svg, Australian OFLC M logo.svg и і MA 15+ classification tag from OFLC.svg - поточні оцінки для ігор. Ігор, яким не можна давати дорослі рейтинги або, замість цього їм відмовляють у Класифікації і їх не можна продавати. Ігри, яким відмовили у класифікації, можуть бути відредаговані і повторно представлені своїми розробниками, щоб отримати оцінку MA15+. Особам до 15 років не дозволяється купувати або брати в прокат фільми або відеоігри з категорії MA15+, якщо їх не супроводжує дорослий або дорослий опікун.

OFLC R 18 classification tag.svg OFLC R18.svg

R18+ (Обмежено) - Особи молодше 18-і не можуть купувати, брати на прокат і показувати ці фільми.

Зміст має дуже сильний вплив.

Еквівалент рейтингом NC-17 у MPAA і 18 у BBFC.

OFLC X 18 classification tag.svg OFLC X18.svg

X18+ (Обмежено) - Особи молодше 18-і не можуть купувати, брати на прокат і показувати ці фільми.

Це оцінка відноситься тільки до графічного/реалістичного сексуальному контенту. Фільми під категорією X18+ (Обмежено) забороняється продавати і брати в прокат у всіх австралійських штатах і легально доступні лише на двох національних територіях, а саме АСТ і Північна територія. Тим не менш імпорт матеріалу з рейтингом X18+ з цих територій в інші штати не порушує закон.

Еквівалент рейтингом R18 у BBFC.

RC (Відмова в Класифікації)

Фільмів, які дуже сильно впливають на аудиторію і/або містять будь-який тип насильства разом з цим статевими зносинами, OFLC дає оцінку Відмову в Класифікації. Фільми, яким можна Відмовити в Класифікації, включають контент, який: описує, висловлює або як-то інакше стосується сексу, зловживання або залежності від наркотиків, злочинності, жорстокості, насильства або мерзенних і огидних явищ таким чином, що вони порушують стандарти етики, пристойності і порядності, загальноприйняті розумними дорослими, до такої міри, що їх не можна внести до яку-або категорію. Містить такі описания, які, ймовірно, можуть образити розумного дорослого і неповнолітнього молодше 18 років (провідного чи ні активне сексуальне життя). Заохочує, підбурює або навчає криміналу або насильства.

Класифікація примусова, і фільми з рейтингом Відмовлено в Класифікації від OFLC забороняється продавати, брати на прокат і показувати в громадському місці, чекає максимальний штраф $275000 і/або 10 років в'язниці. Однак закон не забороняє зберігати фільми без рейтингу, якщо вони не містять нелегальний контент (наприклад, дитячу порнографію).

Літературний рейтинг[ред. | ред. код]

Unrestricted — Необмежена

Unrestricted Mature — Необмежена — Доросле — Не рекомендується для читачів молодших 15 років.

Restricted Category 1 — Обмежена Категорія 1 — Недоступно для осіб молодше 18 років.

Restricted Category 2 — Обмежена Категорія 2 — Порнографічний натуралізм. 

Література повинна бути класифікована, тільки якщо вона містить що-небудь, що підпадає під Категорію 1 або вище. Будь-яка класифікована література, яка не відноситься ні до однієї з вищезазначених категорій, оцінюється як Відмовлено в Класифікації (Заборонене). Ці рейтинги рідко з'являються на книгах. 

Учасники[ред. | ред. код]

Постійні члени Атестаційної комісії на поточний момент часу:

  • Дональд Макдональд (Директор)
  • Джеремі Фентон (Старший Класифікатор)
  • Джорджина Дридэн
  • Грег Скотт
  • Аманда Апель
  • Захід Гэмилдин
  • Моя Глэссон
  • Шерідан Трэйс

Посилання[ред. | ред. код]