Автомийка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Автомийка

Автомийка - пристрій для миття автомобілів , а також підприємство, що здійснює миття автомобілів і що надає супутні послуги (чистку салону автомобіля і т. д.). Найчастіше автомийки розташовуються на автозаправних станціях або поряд з автомагазинів та станціями технічного обслуговування автомобілів. Існують мийки самообслуговування, як правило автоматичні, а також мийки, де операції з автомобілем здійснюються обслуговуючим персоналом.

Автомийки можуть бути ручними, безконтактними, портальними і тунельними. Портал - це автоматична установка, схожа на арку, яка рухається вздовж автомобіля, поки він стоїть, і видаляє з нього бруд. Тунельна автомийка - це конвеєр, в якому встановлені кілька нерухомих арок, кожна з яких виконує свою функцію: завдає миючі речовини, скидається бруд, миє, сушить і т. д. Ручна та безконтактна мийка починається зі змиву основний бруду за допомогою апарату високого тиску, а далі розрізняється за принципом нанесення миючої піни на автомобіль.

За способом видалення забруднень мийки ділять на контактні (коли механічне видалення бруду з поверхні автомобіля відбувається з використанням щіток, ганчірок, губок і т. п., а також із застосуванням хімічних миючих засобів) і безконтактні (у цьому випадку видалення забруднень здійснюється з використанням сильнодіючих поверхнево-активних речовин і потужних струменів води під високим тиском). У зв'язку зі значним обсягом витрачених миючих засобів автомийки є потенційними забруднювачами навколишнього середовища . У зв'язку з цим, як правило, державні органи вимагають оснащувати автомийки системами регенерації та очищення води. При цьому, портальні мийки споживають менше води на одну машину, ніж ручні мийки. Автомобільна мийка - автоматична установка, схожа на арку, яка рухається вздовж автомобіля, поки він стоїть, і видаляє з нього бруд. Розрізняють контактні і безконтактні портальні мийки. У безконтактних портальних мийках не використовуються обертові щітки, замість цього, встановлені апарати високого тиску. Основним плюсом портальної мийки є швидкість мийки . Також менші витрати на персонал і воду, в порівнянні з ручною мийкою. У деяких порталах можливо мити машини різного розміру - від фур до легкового авто.


Схема сучасної тунельної автомийки[ред.ред. код]

Перші автоматичні мийки конвеерного типу з'явилися в 30-х роках XX століття. До плюсів тунельної мийки можна віднести високу швидкість, навіть порівняно з портальною мийкою, так як на конвеєрі може перебувати відразу декілька автомобілів. Мийка самообслуговування .

Мийка самообслуговування[ред.ред. код]

У Європі досить широко поширені мийки самообслуговування. Вони являють собою пункти, де опустивши жетон у монетоприймач, клієнт бере пістолет і виконує мийку автомобіля самостійно. Звичайно програма мийки включає такі функції як нанесення активної піни, мийка високим тиском, нанесення рідкого воску та ін Найчастіше відвідувачам пропонується скористатися пилососом. Багато мийки самообслуговування здатні функціонувати при негативній температурі навколишнього середовища. Незамерзання води в системі здійснюється завдяки наступним рішенням: постійний невеликий відтік води з пістолета високого тиску, продування системи стисненим повітрям після завершення циклу миття. Останні роки для мийки автомобільного кузова і чищення салону став використовуватися пар . Висока температура і тиск професійного обладнання дозволяє відмовитися від поверхнево-активних речовин , і в кілька разів знизити витрату води - при перетворенні води на пару обсяг збільшується в 1673 рази . Сухий пар очищає салон від плям, видаляє неприємні запахи і не вимагає тривалого часу на висихання салону. У США набули поширення так звані «бікіні-автомийки» .

Мобільний автомийка[ред.ред. код]

У країнах Європи давно з'явилися мобільні автомийки. Їх основна особливість і перевага перед звичайною стаціонарної автомийкою в тому, що вони не прив'язані до конкретного місця розташування, і можуть бути переміщені з одного місця свого розташування на інше. Мобільні автомийки збираються з модульних конструкцій або можуть бути влаштовані на базі спеціальних причепів трансформерів .

Суха мобільна автомийка[ред.ред. код]

Суха мобільна автомийка - нова розробка в області автохімії та автокосметики. Її суть полягає в тому, що для миття машини не потрібно рідка вода, а використовується спеціальне екологічно чисте хімічний засіб. Воно виробляється з природної сировини і не містить барвників. Після застосування засобу, утворюється захисна плівка на лакофарбовому покритті автомобіля, що володіє антикорозійними властивостями і ефектом "антидощ". Технологія такої мийки досить проста. Спершу, розпорошується засіб на елементи ЛКП кузова за допомогою тригера. Через 0,5-2 хвилини відбувається вплив на забруднення таким чином, що бруд розм'якшується. Далі бруд з кузова витирається спеціальною серветкою з мікрофібри. Останнім етапом є поліровка кузова. Компанії, що надають послуги сухий мобільного мийки, давно працюють на ринках Америки, Західної Європи, Австралії, Нової Зеландії. Вони стверджують, що такий метод мийки має свої переваги як для клієнта, так і для навколишнього серед. По-перше, мобільна мийка допомагає економити час, виключаючи необхідність стояти в черзі і чекати поки помиють авто на стаціонарній мийці. По-друге, використовуване хімічний засіб біорозкладається на 90-100% і дозволяє економити 100 л води на миття кожної машини.

Посилання[ред.ред. код]