Пилосос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пилосос «Dyson» з системою очищення «мультициклон»

Пилосо́с[1] — пристрій, який створює розрідження повітря за допомогою повітряного компресора, що дозволяє йому всмоктувати пил і бруд; пил збирається системою, що фільтрує, усередині пилососу. Пилосос зазвичай використовується для очищення підлог і килимових покриттів.

Перші пилососи були виготовлені в США в 1869 році. На початку XXI століття з'явився принципово новий клас пилососів — роботи-пилососи, що виконують прибирання без втручання людини, такі як «Roomba», «Robomaxx», «Trilobite» тощо.

Акумуляторний пилосос «Dirt Devil».

Основними вузлами сучасного пилососу є електродвигун, вентилятор і очисник повітря, вмонтовані в корпус. Комплектуються гофрованим шлангом з різними насадками. Сучасні фільтри здатні видаляти не лише бруд, але і дрібнодисперсні алергени.

Пилососи бувають підлогові, ручні, ранцеві, автомобільні, пилососи-щітки та інші[2]. Найпоширеніші підлогові пилососи. За способом утилізації пилу пилососи діляться на моделі з мішком (пилозбірник), з контейнером («циклон») і моделі з водяним фільтром[3]. Перший пилосос з циклонною системою був виготовлений і запатентований американською компанією «Dirt Devil» в 1955 році.

Основні характеристики пилососу — це потужність всмоктування (зазвичай вважається достатньою величина в 300 Вт) і споживана потужність.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]