Айкікай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фонд Айкікай - організація з вивчення і популяризації айкідо, створена безпосередньо Моріхеем Уесібою і офіційно визнана урядом Японії в 1940 році.

Протягом декількох десятків років саме розуміння айкідо як бойового мистецтва самим О-Сенсеєм істотно переосмислювалося. Це призвело до того, що в різний час деякі з його учнів засновували власні напрями, які відображали саме те айкідо, яка їх Учитель викладав в той чи інший період свого життя. Також багато стилів айкидо були створені майстрами, безпосередньо не навчалися у Уесіби, як під час його життя, так і після його смерті. Оскільки «Фонд Айкікай» організував безпосередньо сам Уесіба, який до своєї смерті і очолював його, то Айкідо Айкікай вважається офіційним спадкоємцем цього бойового мистецтва і максимально наближений саме до того айкідо, яке Уесіба викладав в свої останні роки.

Основа Айкікай - Всесвітня штаб-квартира (Хомбу) Айкідо в Токіо, головна організація, що займається популяризацією та розвитком Айкідо в усьому світі. Інструктори Хомбу додзе направляються в країни Північної і Південної Америки, Європи, Африки та Азії. Незалежно від расової і національної приналежності, в усьому світі займається понад 1,2 млн людей з 80 країн. І з кожним роком кількість їх збільшується завдяки тому, що Айкідо користується все більшою популярністю.

Посилання[ред.ред. код]

Информация об айкидо, Дошу, Хомбу Додзе, инструкторов и ежегодных мероприятий.

Айкідо Айкікай в Україні[ред.ред. код]

Українська Федерація Айкікай Айкідо

Львівська Федерація Айкідо Айкікай (м.Львів)

Клуб бойових мистецтв "Тора-Кай"

Обласна Федерація Айкідо Айкикай "Саторі" (м. Дніпропетровськ)

Айкі - клуб «НАГАРЕ»

Одеська Федерація Айкікай Айкідо