Аласія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Східного Середземномор'я в Амарнський період (біля XIV–XII ст. до н. е.)

Аласія (Алашія — назва міста та країни, сучасний Енгомі) — важлива стародавня держава в Східному Середземномор'ї, що займала острів Кіпр і існувала в середині-кінці II тис. до н. е.. Аласія була найбільшим виробником міді і бронзи. Дослідження сучасних істориків показали, що глина, на якій написані листи правителя Аласії єгипетському фараонові, видобувалася на острові Кіпр, з родовищ поблизу сучасних міст Калавасос й Аласа, тому переважна більшість сучасних істориків ототожнюють Аласію з Кіпром, де в зазначений період існували держави спочатку мінойців, потім тевкрів (ті та інші використовували кіпро-мінойське письмо).

Те, що Кіпр називався «Аласія», підтверджується написом «Аполлон Аласіотський» («ΑΠΟΛ(Λ)ΩΝ ΤΩΙ ΑΛΑΣΙΩΤΑΙ»), виявленого на постаменті статуї скульптури Плітоса, яке Апсасомос присвятив Аполлонові з Аласоти.

Правителі Аласії

[ред. | ред. код]

З правителів Аласії відомі лише двоє. Це Кушмешуша, сучасник царя Угариту Нікмаду III (кін. XIII ст. до н. е.), та Хатіба, згадуваний (близько 1050 р. до н. е.) у звіті про подорож у країнах Левантійського узбережжя єгиптянина Уну-Амона. Цариця (чи принцеса) Хатіба була сучасницею правителя Верхнього Єгипту Херіхора і царя Єгипту Смєндєса (Несубанебджеда).

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]