Альберт-холл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Королівський Альберт-Холл

Лондонський королівський Альберт-Хол мистецтв і наук (англ. Royal Albert Hall of Arts and Sciences) — установа культури, концертний зал, меморіал на згадку принц-консорта Альберта, побудований у часи королеви Вікторії. Розташований в Південному Кенсінгтоні, одному з районів Лондона. Вміщує близько 9500 глядачів (7000 сидячих та 2500 стоячих місць)

Введення[ред.ред. код]

Королівський Альберт-хол є однією із найбільш упізнаваних будівель у світі. У ньому щорічно проводяться близько 350 заходів, включаючи концерти класичної музики, опери та балету, церемонії нагороджень, благодійні концерти, банкети.

Історія[ред.ред. код]

Листівка, 1903
1986
Фіолетові "тарілки" під стелею для кращої акустики - вони глушать ехо. Фото зайняло 2-ге місте у фотоконкурсі ВЛП-2016.

У 1851 році принцом Альбертом була відкрита Всесвітня Виставка, для якої був побудований Кришталевий палац в Гайд-парку, недалеко від Альберт-холу. Виставка мала великий успіх. Принц Альберт збирався здійснити деякі проекти в галузі освіти. Проекти просувалися повільно і в 1861 році принц Альберт помер, не побачивши ідей, що принесли свої плоди. Тим не менше, пам'ятник був запропонований для Гайд-парку, а навпроти великий зал. Ця пропозиція була затверджена і земля була придбана на прибутки від виставки. Після того, як решта коштів була зібрана, у квітні 1867 Королева Вікторія підписала Королівський Статут корпорації Залу мистецтв і наук, яка повинна була управляти будинком і на 20 травня, заклала перший камінь.

29 березня 1871 відбулася церемонія відкриття залу. Після вступної промови принца Едуарда королева була занадто схвильована щоб говорити. Тому принц Едуард оголосив: «Королева заявляє, зал уже відкритий». Після концерту, що послідував, акустичні проблеми залу стали очевидними. Вони не були належним чином вирішені до 1969 року, коли ряд великих скловолоконних акустичних дисків для розповсюдження звуку (які називають «гриби» або «літаючих тарілок») були встановлені на стелі, щоб зменшити горезвісну луну.

Тепер зал використовується головним чином як місця проведення заходів і виступів груп, таких, як відомі Cream, The Beatles, Led Zeppelin та The Who. Також проводяться церемонії для студентів Імперського коледжу Лондона. На додаток до цього існують різні екскурсії.

Посилання[ред.ред. код]


Доричний ордер Це незавершена стаття про архітектуру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.