Альбуміни (клас білків)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Альбуміни)
Перейти до: навігація, пошук

Альбуміни (лат. albumen — білок) — прості глобулярні білки. Дуже поширені в природі  Входять до складу рослинних та тваринних тканин, розчинні у водi, у розчинах солей, лугів, кислот. Мають дуже низький вмiст глiцину, але багатi на сiрковмiсні та дикарбонові амiнокислоти, здатнi утворювати чітко оформленi кристали (глобулiн). Зокрема, входять до складу білка яєць, молока, сиворотки крові, насіння, плодів тощо. Відіграють велику роль у життєдіяльності організмів. Альбуміни розчинні у воді, кислотах і лугах, при гідролізі утворюють амінокислоти, при нагріванні коагулюють. Широко застосовуються у харчовій і текстильній промисловості.

Джерела інформації[ред.ред. код]

  • Українська радянська енциклопедія : [у 12 т.] / [за ред. М. П. Бажана]. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція Української Радянської Енциклопедії, 1974—1985.
  • Глосарій термінів з хімії // Й.Опейда, О.Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім.. Л.М.Литвиненка НАН України, Донецький національний університет - Донецьк:»Вебер», 2008. – 758 с. ISBN 978-966-335-206-0

Див. також[ред.ред. код]