Альваро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм»

Альваро (там. ஆழ்வார்கள்) — дванадцять тамільських вайшнавских поетів-святих. «Альваро» в дослівному перекладі означає «люди, занурені, поглиблені в щось, поглинені чимось». Їх назвали так тому, що вони були повністю занурені в любов і відданість Вішну. Згідно з традицією індуїзму, Альваро жили близько 5000 років тому в самому початку Калі-юги;[1] згідно з вченим — вони проживали в період з VI по X століття н. е.. в регіоні Таміл-Наду в Південній Індії. Поезія альварів справила глибокий вплив на середньовічний індуїзм. Альваро допомогли відродити традицію бгакті в індуїзмі, зокрема, через вигадані ними релігійні поеми і гімни на честь Вішну і його аватар. У число альварів також входить одна жінка на ім'я Андаль.

Альваро були натхненними вайшнава, які передали свій духовний запал мільйонам індусів. Вони залишили після себе незабутній духовний спадок у формі збірника тамільської релігійної поезії «Дівья-прабандха». Поезія альварів допомогла відновити і згодом підтримувати культуру бгакті. Альваро відкинули засновану на ритуалах ведичну релігію і замість цього проголосили бгакті, любов і відданість особистісному Богу, єдиним шляхом до звільнення з матеріального світу. Крім цього, пишучи твори на тамільською, вони допомогли зробити тамільська релігійне життя незалежної від знання санскриту.

Найшанованішим серед усіх альварів був Наммальвар, що жив в VII столітті . З 4000 прабандх, він написав 1352. Гімни, написані ним, вважаються вайшнава основною суттю Вед. Його праці — «Тиру-Асир», «Тиру-вірудхам», «перія-тірувандхадхі» прирівнюються послідовниками вайшнавізму до « Яджур-веде», «Ріг-веде» і « Атхарва-веде». Інший його праця «перія-тіруможі» (божественні слова) є одним з основних літературних творів вайшнавізму. Періяльвар поклонявся Крішні в умонастрої матері Яшоди. Андаль, єдина жінка-Альвар, була його прийомною дочкою. Вона написала «Тіруппавай», збірка з 30-ти віршів, що виражає чисту любов до Бога. Тірумангай відомий тим, що склав гімни мангаласасанам, що прославляють найбільше число дівья-Дешам.

Література[ред.ред. код]

  1. Galovic, 2002, с. 167

Посилання[ред.ред. код]