Американське бюро судноплавства
Американське бюро судноплавства (англ. American bureau of shipping, ABS) — класифікаційне товариство, яке надає сюрвеєрські та сертифікаційні послуги, займається розробкою стандартів та інженерних рішень для морської галузі.
У 1861 р. з ініціативи комерсанта Джона Дівіна Джоунса утворюється Асоціація американських судновласників.
22 квітня 1862 р. — Асоціація отримує від нью-йоркського законодавчого органу офіційний дозвіл на надання послуг з оцінки та класифікації суден.
1870 р. — вперше публікуються Правила огляду та класифікації дерев'яних суден, у 1877 р. — Правила огляду та класифікації залізних суден, а у 1890 р. — Правила для будівництва та класифікації суден зі сталі.
1898 р. — Асоціація американських судновласників отримує нову назву — Американське бюро судноплавства
1916 р. — ABS придбало Регістр Великих озер.
1959 р. — ABS класифікує NS Savannah — перше вантажне пасажирське судно з ядерною установкою.
1980 р. — класифіковано Seawise Giant — найбільше у світі торговельне судно.
1992 р. — створена академія Американського бюро судноплавства.
2006 р. — ABS класифіковано Emma Maersk — перше у світі ультравелике контейнерне судно.
Роль ABS полягає в тому, щоб враховуючи суспільні інтереси, сприяти безпеці життєдіяльності, збереженню майна та захисту довкілля, в першу чергу, через розробку та перевірку відповідності стандартів для проєктування, будівництва, експлуатаційного обслуговування морських об'єктів.[1]
Функції, які виконує Американське бюро судноплавства
- розробляє стандарти — Правила ABS, які є основою для оцінки, проєктування, будівництва нових суден, їх технічного обслуговування;
- проводить технічний нагляд за ремонтними роботами, експлуатацією суден та морських споруд;
- надає класифікаційні послуги, включно з обстеженням суден на відповідність нормам безпеки мореплавства;
- впроваджує інноваційні інженерні розробки, методи енергетичної ефективності та сталого екологічного розвитку у свою діяльність;
- співпрацює з морськими компаніями, профільними структурами та іншими зацікавленими організаціями;
- виконує дослідження міцності та стійкості машин, обладнання для забезпечення безпечних умов праці, запобіганню екологічному забрудненню.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України Американське бюро судноплавства уповноважене здійснювати технічний нагляд за суднами, які мають право плавання під прапором України.[2]
Американське бюро судноплавства — глобальна компанія, у якій працює більш ніж 5 500 працівників у 200 офісах 70 країн світу. ABS має також представництво в Україні, яке надає сюрвеєрські послуги. Представництво знаходиться у Києві.
ABS є одним з членів Міжнародної асоціації класифікаційних товариств (IACS).
- Офіційний сайт ABS [Архівовано 11 березня 2016 у Wayback Machine.]
- Международные и морские организации [Архівовано 11 березня 2016 у Wayback Machine.]
- ↑ ABS – American bureau of shipping / Американское бюро судоходства (АБС). Международные и Морские Органиации. Архів оригіналу за 11 березня 2016. Процитовано 10 березня 2016.
- ↑ Про технічний нагляд за суднами, які мають право плавання ... | від 06.03.1996 № 172-р. zakon2.rada.gov.ua. Архів оригіналу за 14 березня 2016. Процитовано 12 березня 2016.