Сертифікація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сертифіка́ція  — діяльність уповноважених органів з підтвердження відповідності товару (роботи, послуги) не обов'язковим(ЗУ "Про стандартизацію" Розд. 1 ст.1) вимогам стандарту і видачі документа відповідності. Для сертифікації продукції використовуються різні нормативно-технічні документи, стандарти, а щодо експортної продукції, крім перерахованих, міжнародні і національні стандарти інших країн.

Сертифікація (англ. Certification) – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, систем якості, систем управління якістю, систем управління довкіллям, персоналу встановленим законодавчим вимогам. [1]

Сертифікація в Україні[ред.ред. код]

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» № 46-93 від 10.05.1993 на Державний Комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики покладено створення та забезпечення функціонування державної системи сертифікації.

Державний Комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики є національним органом України з сертифікації.

Держстандарт України:

  • визначає основні принципи, структуру та правила системи сертифікації в Україні;
  • затверджує переліки продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації, з зазначенням нормативних документів, на відповідність яких проводиться сертифікація;
  • здійснює контроль за додержанням правил сертифікації та за сертифікованою продукцією і інформує заявлені організації та громадськість з результатами сертифікації [1].

Україна приєдналась до міжнародних систем сертифікації:

  • Системи міжнародної електротехнічної комісії (МЕК) з випробувань електрообладнання на відповідність стандартам безпеки;
  • Системи сертифікації компонентів електронної техніки МЕК [2].

В Україні діє державна система сертифікації продукції.

На території України діє декілька організацій, що займаються наданням послуг сертифікації імпортної та вітчизняної продукції. Серед них варто згадати консалтингову компанію, яка має широкий спектр послуг з сертифікації, декларування продукції на відповідність технічним регламентам, отримання роз’яснювальних листів-відмов, оформлення дозволів на ввезення продукції в Укрчастотнагляді, проведення санітарно-епідемологічної експертизи, отримання листів галузевих установ тощо.

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]