Анестетики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Анестезуючі засоби — медичні препарати, що знижують чутливість, в основному до болю, для виникнення стану штучної анестезії. Анестезія може також виникнути в результаті нервових розладів.

Історія[ред.ред. код]

Вважається, що грецький філософ Діоскорід першим застосував термін «анестезія» в I столітті н.е. для опису наркотикоподібної дії мандрагори (діючий початок - м-холінолітик скополамін).

У 1721 році в універсальному етимологічному англійському словнику було дано визначення терміну «анестезія» - «дефіцит чутливості». У Британській енциклопедії 1771 року під анестезією розумілося «позбавлення почуттів».

Ще єгиптяни намагалися викликати втрату чутливості на шкірі, прикладаючи жир священного нільського крокодила. Вони також виготовляли різні п'янкі і анестезувальні засоби, головними складовими частинами яких були індійська конопля і опій.

Покринний альраунний корінь (Atropa mandragora) також часто згадується в числі старовинних анестезувальних препаратів. У країнах, розташованих ближче до півночі, основним засобом загальної анестезії був етиловий спирт, з яким людство у вигляді пива і вина знайоме понад 6 000 років.

До середини XIX століття в якості анестетика в основному використовувався хлороформ, Н.І. Пирогов вперше ввів в практику застосування діетилового ефіру.

Механізм дії[ред.ред. код]

Більшість анестетиків є блокаторами іонних каналів.

Розрізняють локальні і загальні анестетики.

Джерела[ред.ред. код]

Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.