Античний театр в Охриді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Античний театр в Охриді
Зображення
Країна  Північна Македонія
Адміністративна одиниця Охрид
Охрид (община)
Статус спадщини heritage site in North Macedoniad
Виявлено на місці розкопок Амфітеатр
Мапа
CMNS: Античний театр в Охриді у Вікісховищі

Координати: 41°06′52″ пн. ш. 20°47′37″ сх. д. / 41.11459400002777187° пн. ш. 20.793806000028° сх. д. / 41.11459400002777187; 20.793806000028

Загальний вигляд залишків театра

Амфітеатр (Охрид) — античний театр (його залишки), випадково знайдений у місті Охрид, Північна Македонія.

Історія[ред. | ред. код]

Античний театр у місті знайдений випадково під час будівельних робіт у 1980-і роки. Він здавна був розташований на схилах двох пагорбів. До кінця 20 століття дійшли збереженими його нижня частина і декілька напівциркульних східців для глядачів. Це не єдиний античний театр у державі, знайдені залишки театрів ще у трьох містах Македонії.

Додатковою вказівкою на давньогрецькі часи були археологічні знахідки під домівками мешканців, серед котрих і кам'яні брили з рельєфами (?) бога Діоніса та муз. Античний театр у Охриді датують від 70 року н. е. до кінця існування Римської імперії. Археологічні розкопки проводили у 1959–1960 рр. Згодом була досліджена земельна ділянка у 4000 квадратних метрів.

Дещо примітивне розпланування навело на думку, що театр у місті виник у добу еллінізма. Згодом землі Македонії захопили вояки-римляни і перетворили її на римську колоніальну провінцію. Театральні дії стародавніх греків і римлян помітно різнилися за ідеологічним навантаженням. Первісний театр у греків був тісно пов'язаний із сакральними святами на честь бога Діоніса. Згодом театр вивільнили від сакральних функцій. П'єси давньогрецьких драматургів мали на меті виховання вільного громадянина поліса і захісника держави.

Римляни використовували театр для розваг, боїв гладіаторів і боїв з дикими тваринами. Водночас театр був місцем суспільного життя, зборів, оприлюднення наказів і навіть страт.

В добу середньовіччя театр як явище культури занепав, в Охриді його завалили ґрунтом і сміттям та забули. Відомостей про суто театр у Охриді не збережено. Не збережена і кам'яна декорація за сценою.

Сучасні залишки театра реставровані і використовуються для концертів і свят. Охрид став місцем проведення Літнього фестиваля.

1980 року залишки античного театра у Охриді внесені до списків всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Галерея фото[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Охридський театр взимку

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Античний театр в Охриді