Фестиваль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фестиваль (фр. festival та лат. festivus — святковий, веселий) — масове святкове дійство, що включає огляд чи демонстрацію досягнень у певних видах мистецтва;[1] вид подієвих туристичних ресурсів.

За охопленням учасників розрізняють фестивалі[ред.ред. код]

  • Місцеві (учасники з одного села, району, міста);
  • Регіональні (учасники з однієї області, краю, землі, провінції, воєводства..., абоз цілої групи адміністративно-територіальних одиниць, що становлять певну частину однієї країни);
  • Національні (учасники представляють принаймні половину адміністративно-територіальних одиниць найвищого рангу національної спільноти);
  • Міжнародні чи Міжнаціональні (учасники з різних країн).

Фестивалі за спеціалізацією[ред.ред. код]

Фестиваль бароко[ред.ред. код]

До бароко як стилю довго було незацікавлене ставлення. Стиль засуджував класицизм і представники академізму, що панував у мистецтві багатьох країн 19 століття. Зміни прийшли лише в 20 столітті, коли пожвавились історичні дослідження і антикварна торгівля. Виявилися, що доба бароко в деяких країнах мала дуже суттєве значення і створила пам'ятки, що й досьогодні залишаються найкращими надбаннями культури народів Італії, Польщі,Чехії, Франції, України,Австрії Португалії, Мексики тощо.

Поцінувачі і прихильники стилю бароко були і раніше. В 20 столітті прихильники бароко зайняли вже непохитні позиції. Досліджено архіви, надруковано декілька монографій на тему проблематики бароко і її представників. В інтернеті існує сайт прибічників стилю бароко.

На хвилі нового пожвавлення зацікавленості в бароко організували і Міжнародний фестиваль бароко. 2007 р. відбувся перший фестиваль бароко в містечку Родзин (Польща), де зберігся бароковий замок короля Польщі Станіслава Ліщинського.Вибір місця проведення першого фестивалю радше випадковий, ніж плановий, адже у Ліщинського мало заслуг в бароко. Але метою фестивалю, попри концерти музики бароко, парад костюмів і кухню, є пропаганда призабутих історичних місць, палаців і замків доби бароко 17-18 століть.

  • Зразки стилю бароко в Україні

Фестивалі в Україні[ред.ред. код]

Докладніше у статті Список фестивалів в Україні

Музичні[ред.ред. код]

Старе Місто, Львів Країна Мрій, Київ Рок'N'Січ, Київ

Мистецькі[ред.ред. код]

Історичні (військово-історична реконструкция)[ред.ред. код]

Гастрономічні[ред.ред. код]

Кінофестивалі[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]