Анімаційно-ігровий фільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Анімаційно-ігровий фільм (англ. live-action/animated film) — фільм, що поєднує ігрове кіно з анімацією[1].

У ігрових фільмах з комп'ютерною анімацією замість вигаданих персонажів грають актори за допомогою захоплення руху, а потім їх анімують та моделюють. У ігрових фільмах з традиційною анімацію використовується намальована від руки або лялькова анімація.

Історія[ред. | ред. код]

Під час популярності німого кіно у 1920-х та 1930-х, серед популярних мультфільмів польсько-американського аніматора Макса Флейшера[en] був серіал, де Клоун Коко[en] взаємодіяв із живим світом, наприклад мав боксерський поєдинок із живим кошеням. Під враженням від цього,  першою спробою Волта Діснея, задовго до Oсвальда, щасливого кролика (народився у 1927) та Mікі Мауса (народився у 1928), були комедійні мультфільми про Алісу Alice Comedies. У них молода дівчина на ім'я Аліса (ігровий персонаж), взаємодіяла із анімованими персонажами мультфільму.

У минулому багато фільмів поєднували  лялькову анімацію, використовуючи рір-проекцію: фільми Вілліса О'Браєна та Рея Гаррігаузена у США, Олександра Птушка, Карела Земана та Ян Шванкмаєра у Східній Європі. Першим таким повнометражним фільмом, став Загублений світ (1925). 

Хто підставив кролика роджера (1988)[2] — фільм Діснея та Amblin Entertainment вийшов на новий рівень  з використанням передових комп'ютерних зображень та «реалістичного» зображення взаємодії анімованих персонажів та живих акторів. 

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ridley, Jane (20 March 2015). 10 great movies that mix live action with animation. New York Post. Процитовано 10 April 2016. 
  2. Gibron, Bill (2014-12-02). The 10 Best Films That Combine Live Action With Animation. PopMatters. Процитовано 2015-11-15.