Архітектурна інженерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У Центрі атлетики Геральда Ратнера[en] Сезара Пеллі, тримальними пристроями є сталеві троси і щогли.

Архітектурна інженерія (англ. architectural engineering) — наукова (інженерна) дисципліна, що переймається технологічними аспектами будівель[1][2]. Відповідна інженерна спеціальність називається інженер-архітектор[en] чи інженер-будівельник[3].

Архітектурна інженерія переймається структурним аналізом будівлі (вже побудованої, такої що будується або проекту), разом з фундаментом. При цьому вона аналізує її конструкцію і властивості використовуваних під час будівництва матеріалів, зокрема їх поведінку за різних погодних умов. У предметну галузь архітектурної інженерії входять також система опалення, система вентиляції, система кондиціонування та інші електронні системи, наприклад, водогін та система дотримання пожежної безпеки, а також узгодження роботи всіх цих систем[3][2].

При проектуванні та зведенні будівлі, інженери-архітектори працюють у тісній взаємодії з архітекторами (зосередженими на естетиці будівлі і її функціональності), відповідають за технічний бік проекту й усувають технічні проблеми, що виникають. Також вони співпрацюють з інженерами інших спеціальностей[3].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архитектурная инженерия - Русский-Английский Словарь. Glosbe.
    Архитектурная инженерия
    architectural engineering {noun}
    application of engineering principles and technology to building design and construction
  2. а б Ответы: Translate from Russian into English. Архитектурная инженерия – дисциплина, ... Online-Otvet.ru. Архів оригіналу за 28 березня 2019. Процитовано 28 березня 2019.
  3. а б в Что такое Архитектурная инженерия?. Voltstab.ru. Архів оригіналу за 22 березня 2019. Процитовано 28 березня 2019.