Аріель Дюран

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Аріе́ль Дюра́н (англ. Ariel Durant), уроджена Хая Кауфман (* 10 травня 1898 — † 25 жовтня 1981) — американська письменниця.

З біографії[ред.ред. код]

Аріель Дюран народилася в Проскурові, Російська імперія (нині Хмельницький, Україна), в родині Етель-Аппель і Йосипа Кауфманів. У листопаді 1901 переїхала з батьками, трьома сестрами і братом до Сполучених Штатів, де родина оселилася в Нью-Йорку. 1911 вона вступила до нью-йоркської школи «Феррер Модерн Скул», де незабаром познайомилася з молодим Вілом Дюраном, який працював у цій школі викладачем. Через два роки Віл Дюран залишив цю посаду, щоб одружитися з Аріель, якій тоді було лише п’ятнадцять років.

Віл Дюран називав дружину Пак, ім’ям одного з капризних ельфів із комедії Шекспіра «Сон літньої ночі». Починаючи з 1927 року він перейменував її на Аріель, за іншим шекспірівським ельфом («Буря»), попри те, що обидва ельфи були чоловічої статі. Згодом Аріель Дюран зробила це прізвисько своїм справжнім ім’ям.

З часом Аріель почала цікавитися історією і філософією і брати участь в дослідженнях свого чоловіка. Протягом майже всього свого життя Віл Дюран працював над багатотомною фундаментальною працею «Історія цивілізації» («The Story of Civilization»). Аріель брала участь в написанні всіх томів цієї серії, але тільки в її сьомому томі, «Початок ери розуму» («Age of Reason Begins», 1961) вона почала згадуватися як співавтор. Творчість подружжя досягла апогею в 1968 році, коли за десятий том серії, «Руссо і революція» («Rousseau and Revolution»), Аріель і Віл Дюрани одержали Пулітцерівську премію з літератури. В 1977 році вони були нагороджені Медаллю Свободи, вищою американською цивільною нагородою.

Спільну автобіографію подружжя Дюранів («Подвійна автобіографія», «A Dual Autobiography») опубліковано 1978.

Аріель Дюран померла 25 жовтня 1981. 7 листопада того ж року помер Віл Дюран. Подружжя поховано на меморіальному кладовищі Westwood Village Memorial Park в Лос-Анджелесі, Каліфорнія.

Література[ред.ред. код]

  • В. Абліцов. Галактика «Україна». Українська діаспора: видатні постаті. Київ: КИТ, 2007. — 436 с.

Посилання[ред.ред. код]